INNOWACJE

REMONTUJEMY MIESZKANIE

Od marca tego roku wybrani uczniowie klas Va i Ve uczestniczyli w zajęciach dodatkowych z matematyki realizując innowację matematyczną zatytułowaną „Remontujemy mieszkanie”. 

Celem zajęć było rozwijanie umiejętności matematycznych w praktycznym działaniu oraz wykorzystanie dostępnych źródeł informacji do realizowania zadań matematycznych. Przez kilka tygodni uczestnicy mieli za zadanie obliczyć koszty remontu dwupokojowego mieszkania. 

Pracę zaczęliśmy od obliczenia rzeczywistych wymiarów mieszkania na podstawie podanego planu. Kolejnym krokiem było ustalenie powierzchni do malowania oraz położenia płytek i paneli. Korzystając z Internetu oraz po odwiedzinach w osiedlowym sklepie dokonaliśmy wyboru potrzebnych materiałów kierując się m.in. oszczędnością. Dużo czasu poświęciliśmy na obliczenie kosztów malowania, położenia paneli oraz płytek w poszczególnych pomieszczeniach naszego mieszkania. Do obliczeń wykorzystaliśmy program Excel. Staraliśmy się racjonalnie dysponować budżetem, dlatego szukaliśmy takich materiałów, które byłyby dobrej jakości, ale również korzystne z punktu finansowego. W tym zadaniu pomocni byli także rodzice, którzy wyrazili opinię o jakości produktów. Korzystając z Internetu wyszukaliśmy ceny prac remontowych. Okazało się, że są one porównywalne do cen zakupionych materiałów.

Efektem finalnym zajęć było utworzenie prezentacji multimedialnej, w której zostały zawarte kolejne etapy realizacji innowacji matematycznej. Prezentacja ta zostanie przedstawiona w klasach piątych w celu  pokazania uczniom, że to czego uczą się na lekcji matematyki ma praktyczne zastosowanie w życiu. 

Opracowała: K. Wojtysiak

 

FOTO REMONTUJEMY MIESZKANIE

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!