Powieściopisarz, nowelista, dziennikarz, publicysta, pierwszy polski laureat literackiej Nagrody Nobla – H. Sienkiewicz – wielbiony przez pokolenia rodaków za budzenie narodowej tożsamości i ducha narodu. To właśnie jego twórczość stała się inspiracją do opracowania innowacji pedagogicznej realizowanej w bieżącym roku szkolnym w ostrowskiej dziewiątce.

   Uczniowie klas IV – VI – adresaci zadania właśnie wyruszyli w niezwykłą podróż śladami bohaterów powieści polskiego noblisty. Tym razem w trakcie lekcji otwartej, dzieci mogły zgłębić tajniki Muzyki filmowej w ekranizacjach Trylogii i Krzyżaków H. Sienkiewicza. Zajęcia przeprowadzone w klasie VI c, miały na celu rozwijanie zainteresowań młodych ludzi różnymi gatunkami muzyki artystycznej i przybliżenie historii adaptacji filmowych. Wśród odtworzonych utworów pojawiły się m. in.: „Hejnał Jasnogórski” i „Bogurodzica”. Ciekawe materiały dydaktyczne, wykorzystanie sprzętu multimedialnego oraz instrumentów muzycznych – pianina i trąbki, dodatkowo podnosiły atrakcyjność warsztatów.

   Ogromna aktywność uczestników spotkania stanowiła potwierdzenie tego, iż warto podejmować tego typu artystyczne działania. Podróż śladami H. Sienkiewicza cały czas trwa, a przed nami jeszcze wiele zaskakujących działań…

Opracował: R. Kaczorowski

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd