13 grudnia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Razem śmielej i weselej”, prowadzone przez p. Patrycję Portasiak i p. Monikę Wojtczak, skierowane dla uczniów klas III e oraz III i. Głównymi metodami wykorzystywanymi podczas zajęć były: Metoda Ruchu Rozwijającego Weronki Sherborne oraz metoda muzyczno-ruchowa KLANZA. W ten sposób udało się połączyć zajęcia ruchowe z zabawami mającymi na celu wzmacnianie więzi między dziećmi.

     Od samego powitania działania miały charakter interpersonalny. Po powitaniu nastąpiła seria ćwiczeń w parach. Przy takich ćwiczeniach jak „kanapka” czy „paczka” było mnóstwo radości, uczniowie chichotali i nie chcieli zakończyć ćwiczeń. Przy zabawach muzyczno–ruchowych wesoło tańczyli, starając się jak najlepiej odtworzyć sekwencję prezentowanych ruchów. Najwięcej radości przyniosła dzieciom zabawa z chustą animacyjną „rekin”. Na zakończenie odbyła się relaksacja.

     Wspólne ćwiczenia stanowiły dla uczniów dużą atrakcję i co najważniejsze wesołą zabawę w grupie, stwarzały możliwości twórczego działania oraz pobudzały spontaniczność i aktywność.

Opracowała: M. Wojtczak

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!