Warsztaty kreatywne to pomysł na uatrakcyjnienie dzieciom czasu spędzanego w szkole. W pierwszym okresie roku szkolnego 2016/2017 uczniowie klasy IId zrealizowali wiele kreatywnych zadań. Wśród nich można wyróżnić tworzenie i samodzielne dekorowanie figurek z gipsu oraz spotkania z eksperymentami. 

     W czasie eksperymentowania uczestnicy warsztatów stworzyli własne wulkany, z których kipiała wykonana przez małych odkrywców lawa. Na jednym ze spotkań powstał delikatny i przyjemny w dotyku piasek kinetyczny, który po radosnej zabawie posłużył do stworzenia wesołych gniotków. Poza tym dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, na których powstały słodkie naleśniki, pełne witamin sałatki owocowe oraz pożywne tosty z warzywami. W okresie Świąt Bożego Narodzenie uczniowie klasy IId wykonali ozdoby choinkowe z masy porcelanowej oraz pomalowali choinki ze styropianu, które pięknie dekorowały sale.

     W grudniu jedno z kreatywnych spotkań odbyło się we wrocławskiej fabryce słodyczy "Słodkie Czary Mary". Tam sprytne rączki dzieci wykonały samodzielnie słodkie lizaki. Na początku każdych zajęć uczestnicy zapoznawali się z zadaniem oraz materiałami, a następnie ochoczo przystępowali do działania.

     Celem spotkań jest rozwój kreatywności uczniów oraz wskazanie sposobów na twórcze spędzanie wolnego czasu. Uczestnicy warsztatów mają okazje zapoznać się z nowymi technikami i materiałami. Dzięki działaniom kreatywnym dzieci dowiadują się, iż najładniejsza dekoracja oraz najpiękniejszy upominek to te, które wykonują samodzielnie. Poza tym mają okazje do podnoszenia wiary we własne możliwości i zdolności, doskonalenia umiejętności manualnych oraz spędzania czasu miłej atmosferze, co pozwala nauczyć się współpracy w małym zespole.

     Przed uczestnikami warsztatów jeszcze wiele kreatywnych spotkań. Już w II okresie roku szkolnego 2016/2017 czekają na dzieci zajęcia krawieckie, produkcja wesołych stempelków, warsztaty z wyrobu świeczki lub własnego mydełka. Nie zabraknie również spotkań, na których zostaną wykonane wiosenne dekoracje oraz upominki. Wśród tych zajęć będzie również okazja do wspólnego eksperymentowania.

Opracowała: W. Oscenda

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd