W poniedziałek 3 kwietnia siedmioro uczniów klasy III f po raz kolejny odwiedziło Publiczne Przedszkole nr 9 im. Misia Uszatka. Tym razem trzecioklasiści przeczytali młodszym kolegom i koleżankom fragmenty książki Grzegorza Kasdepke pt. "Z piaskownicy w świat". Dzięki zaprezentowanym opowiadaniom przedszkolacy mieli okazję na chwilę przenieść się w inne miejsce. Przedstawione teksty zaznajomiły dzieci z charakterystycznymi budowlami, zwierzętami i klimatem: Egiptu, Kenii i Japonii. Po wysłuchaniu każdej z historii podczas wspólnej rozmowy powtórzono najistotniejsze cechy krajów pojawiające się w opowiadaniach.

     Atmosfera podczas pobytu w przedszkolu była bardzo miła. Zarówno przedszkolacy, jak i ich nauczycielki, bardzo ciepło przyjęły uczniów w swojej sali i wyraziły chęć kontynuowania czytelniczych spotkań.

     Odwiedziny w przedszkolach są dla uczniów dużym wydarzeniem. Z zaangażowaniem podczas zajęć pozalekcyjnych w szkole przygotowują teksty z podziałem na role, uczą się czytać głośno i wyraźnie, z odpowiednią intonacją. Mimo tremy, która pojawia się przed każdą wizytą, trzecioklasiści radzą sobie coraz lepiej. Przed nimi kolejne wizyty, do których już rozpoczęli przygotowania.

     Uczniowie naszej szkoły odwiedzają pobliskie przedszkola w ramach innowacji "Poczytajmy najmłodszym", która prowadzona jest przez Agnieszkę Resler i Katarzynę Śliwińską. 

Opracowała: A. Resler

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd