28 marca już po raz drugi odbyły się w naszej szkole działania związane z innowacją pedagogiczną „Z rodzicami zawsze dobrze bawię się”, która prowadzona jest przez nauczycielki świetlicy szkolnej: Sylwię Larek, Joannę Marcinczak i Ewelinę Zarębską –Bączyk. Innowacja dedykowana jest uczniom klas pierwszych, którzy uczestniczą w niej wraz ze swoimi rodzicami. W prowadzeniu zajęć wykorzystywana jest Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, zabawy z chustą animacyjną Klanza oraz zabawy słowno- muzyczne w języku angielskim.

     Prowadzone ćwiczenia metodą W. Sherborne mają na celu stworzenie dziecku okazji do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych. Podczas ćwiczeń odbywających się w parach lub w grupie czynnie uczestniczą rodzice, co sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie i chętniej podejmuje wyzwania. Wiele ćwiczeń na zajęciach prowadzonych tą metodą stanowi dla dzieci dużą atrakcję i wesołą zabawę w grupie, stwarza możliwość do twórczego działania oraz pobudza spontaniczność i aktywność własna dziecka. Na zajęciach dzieci uczą się nowego słownictwa, zwrotów językowych, a także doskonalą umiejętności. Śpiewają też krótkie piosenki w języku angielskim. Dużo radości zarówno uczniom jak i rodzicom sprawiają zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

     Na zakończenie zajęć każdy z uczestników częstuje się pysznymi słodkościami. Zapraszamy na kolejne zajęcia już w kwietniu.

Opracowały: S. Larek, J. Marcinczak, E. Zarębska- Bączyk

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!