W marcu rozpoczęły się działania związane z innowacją pedagogiczną „Magiczny Świat Bajek”, która prowadzona jest przez nauczycielki j. angielskiego: Agnieszkę Pocztę i Joannę Rossowską w ramach koła języka angielskiego. Na zajęciach dzieci uczą się nowego słownictwa, zwrotów językowych, a także doskonalą umiejętności słuchania poprzez oglądanie bajek w oryginalnej wersji językowej.

     Zbliżają się ostatnie dni zimy, dlatego w marcu uczniowie klas I,II i III obejrzeli m.in. bajkę „THE PEPPA PIG”, a dokładnie odcinek pod tytułem ”The Cold Winter Day”, w którym poruszyli zagadnienia związane z tą porą roku. Oprócz Świnki Peppy, na marcowych zajęciach gościły również świnki z bajki, ”The Tree Little Pigs”, dzięki którym uczniowie zaznajomili się ze słownictwem związanym z domem, a także Arielka i Sebastian z bajki ”The Little Mermaid” opowiadający o swojej podwodnej przyjaźni.

     Podczas każdej lekcji uczestnicy wykonują szereg zadań związanych ze zrozumieniem fabuły. Przy okazji dzieci poznają słownictwo, które pozwala lepiej rozumieć przekaz bajki. Na koniec uczniowie sami odtwarzają wybrane przez siebie fragmenty bajki rysując ulubione scenki i podpisując wydarzenia lub bohaterów. Innowacyjne zajęcia przeznaczone dla wszystkich uczniów klas I-III są nie tylko okazją do pogłębienia angielskiego słownictwa. To również okazja, by poruszać ciekawą tematykę, motywować do nauki języków obcych oraz uczyć prawidłowych postaw moralnych.

Opracowały: A. Poczta, J. Rossowska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd