W miniony piątek klasa 3f gościła grupę przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 9 im. Misia Uszatka wraz z nauczycielką p. Angeliką Cieślińską. Przedszkolacy, wspólnie z trzecioklasistami, miały okazję uczestniczyć w lekcji z wykorzystaniem multimediów. 

     Zajęcia rozpoczęli uczniowie z koła czytelniczego "Poczytajmy najmłodszym", którzy wprowadzili wszystkich obecnych w bajkowy świat wierszy Juliana Tuwima. Przedszkolacy zapoznali się ze spadającym z nieba "Abecadłem", poruszyli wyobraźnię podczas wysłuchania wiersza "Cuda i dziwy", poznali "Zosię Samosię", a także wyruszyli w podróż "Lokomotywą". Prezentowane przez uczniów wiersze były wstępem do dalszych zajęć. 

     Dzieci bardzo chętnie wykonywały zadania na tablicy multimedialnej. Miały okazję przypomnieć sobie, jak wyglądają litery i ułożyć je w kolejności wstępowania w wierszu. Odkryły również ukryty obrazek przedstawiający lokomotywę. Ustawiając się w kolejności zgodnej z otrzymanym obrazkiem utworzyły długi pociąg, który wyruszył w podróż po klasie i szkolnym korytarzu. 

     Po wyczerpującej przejażdżce dzieci zasiadły do stolików i uruchomiły tablety. Wspierane przez trzecioklasistów, rozwiązały test znajomości wierszy J. Tuwima, stworzony w aplikacji QUIZIZZ. Dzieci w skupieniu odpowiadały na pytania. Po każdej poprawnej odpowiedzi w sali rozbrzmiewały okrzyki radości. Wszystkie grupy wspaniale poradziły sobie z tym zadaniem.

     Podsumowaniem zajęć było narysowanie, co jeszcze mogłoby znaleźć się w wagonach. Wykonane prace utworzyły bardzo długi  pociąg, w którym znalazły się najróżniejsze przedmioty i zwierzęta.

     Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

Opracowała: A. Resler

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd