W kwietniu kontynuujemy działania związane z innowacją pedagogiczną „Magiczny Świat Bajek”, która prowadzona jest przez nauczycielki j. angielskiego Agnieszkę Pocztę i Joannę Rossowska w ramach koła języka angielskiego.

     W tym miesiącu uczniowie klas I, II i III obejrzeli bajkę "The Peppa Pig", odcinek "The Lunch Box", w którym zostały poruszone zagadnienia związane ze zdrowym drugim śniadaniem. Uczniowie utrwalili również słownictwo związane z jedzeniem. Stworzyło to świetną okazję do poruszenia tematyki zdrowego odżywiania. Oprócz Świnki Peppy, na zajęciach zagościli mieszkańcy prehistorycznego miasta Bedrock - Filnostonowie. W jednym z popularnych odcinków tej amerykańskiej bajki "Wacky Inventions" uczniowie poznali nowe słownictwo związane z techniką, technologią i wynalazkami.

     W kwietniu nie mogło również zabraknąć tematyki świątecznej. Dzieci obejrzały bajkę z serii o Kubusiu Puchatku pt. ”Winnie the Pooh’s Egg Hunt” dotyczącą najbardziej znanej brytyjskiej tradycji wielkanocnej - szukania wielkanocnych jajek. Klasyczna bajka ”Funny Easter Bunnies” produkcji Walta Disney’a wprowadziła świąteczną atmosferę ze szczyptą humoru. Dzieci dowiedziały się z niej m.in. jak produkowane są jajka z niespodzianką i tabliczki czekolady.

     Podczas ostatnich kwietniowych zajęć dzieci zapoznały się z jedną z tradycyjnych angielskich opowieści na dobranoc pod tytułem ”Goldilocks and the Three Bears”, która ukazała właściwe postawy koleżeńskie i wartości rodzinne. Uczestnicy innowacji wykonywali szereg ciekawych zadań poszerzających ich znajomość angielskiego słownictwa, pobudzających kreatywność i kreujących właściwe postawy moralne. 

Opracowały: A. Poczta, J. Rossowska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!