„Wszystkie dzieci są artystami. Sztuką jest pozostać artystą kiedy się dorośnie...”
Pablo Picasso


     6 czerwca w ostrowskim Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Wolności 10 odbył się uroczysty wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 9, wykonanych pod kierunkiem pani Magdaleny Przegoń – nauczycielki plastyki.

     „Kolorowa dziewiątka – nasza radosna twórczość” - to tytuł innowacji pedagogicznej, której uwieńczeniem był właśnie ów wernisaż prac młodych artystów.

     Wystawa jest swoistą prezentacją prac plastycznych uczniów ostrowskiej „dziewiątki”. Prace są wesołe, kolorowe, dowcipne, nieskrępowane schematami...bo takie też są nasze dzieciaki! Prezentowane na wystawie prace uczniów zostały wykonane na zajęciach w szkole, podczas lekcji plastyki. Znajdują się tam fotokolaże o dziwnych nazwach jak np.: „Maszyna do gadania”, „Aparat do spania”, kopie dzieł sztuki, malarstwo, rysunek, fotografia, grafika i rzeźba. Na wystawie można zobaczyć też prace z cyklu „Galeria Młodego artysty” oraz „Eviva l'arte”. Prace prezentowane na wystawie nie były selekcjonowane: „uczeń bardziej zdolny – mniej zdolny”. Każdy miał równe szanse.... Wernisaż był niesamowitym przeżyciem dla uczniów, nauczycieli i dyrekcji naszej szkoły. Całość poprowadziła niezastąpiona pani Teresa Burkietowicz, która nie omieszkała porozmawiać z dziećmi o ich pracach plastycznych.

     Niezwykłą niespodzianką był dla nas spektakl teatru cieni w reżyserii pani Iwony Łęckiej, w którym wystąpili mali aktorzy - dzieci uczęszczające na kółko teatralne. Piękna i wzruszająca opowieść na motywach bajki braci Grimm pt: „Domek w lesie”.

     Całą wystawę: foldery, zaproszenia, oprawę prac plastycznych itd. „dopięli na ostatni guzik” nieocenieni plastycy MDK, dobre duchy przedsięwzięcia: pani Paulina Dobrzyńska i pan Jakub Godziszewski.

     Wspomnieć należy jeszcze, że pobiliśmy rekord w Galerii Pędzelek: jeszcze nigdy nie było tam tak licznej grupy: było nas aż 79!

     Wystawa „Kolorowa dziewiątka” potrwa do końca czerwca. Odwiedzić może ją każdy, dlatego też zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć owoce pracy uczniów SP9 i dla których obcowanie ze sztuką jest ważne. Codziennie (oprócz poniedziałku) w godzinach 16 – 19 można odwiedzić „Galerię Pędzelek” w MDK-u, bo właśnie tam znajduje się niezwykle kolorowa NASZA wystawa :).

     Zapraszamy Serdecznie!

Opracowała: M. Przegoń

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!