Maj to ostatni miesiąc innowacji „Magiczny świat bajek”, a zarazem ostatnia szansa na obejrzenie bajek w oryginalnej wersji językowej.

     Ostatnimi czasy na ekranach polskich kin pojawiła się nowa filmowa wersja klasycznej bajki „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. Natomiast podczas majowych zajęć, uczniowie mogli obejrzeć oryginalną wersję jednego odcinka bajki „The Smurfs”, w której słynna postać Gargamela zamienia się w małego Smurfa, który przyczynił się do wielkiego zamieszania w całej  wiosce. Na koniec zajęć uczniowie mieli okazję narysować jedną z postaci występujących w bajce. Smerfy okazały się strzałem w dziesiątkę, gdyż wiele dzieci właśnie tę bajkę wskazało jako ich ulubioną.

      Na majowych zajęciach nie mogło zabraknąć Świnki Peppy, która tym razem uczyła dzieci nazw mniej popularnych owoców takich jak agrest, jeżyna czy borówka. Odcinek ”Fruit Day” niósł bardzo ważne przesłanie, aktualne również podczas wakacji, aby jeść 5 porcji warzyw i owoców każdego dnia.

     Na ostatnich zajęciach wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a także zostały poproszone o wypełnienie podsumowującej ankiety, z której wynika, że ulubioną animacją prezentowaną podczas 3-miesięcznej innowacji okazały się bajki produkcji Walta Disneya (m.in. przygody Arielki, Kaczora Donalda, Psa Pluto, Myszki Micky, Pinokia, Piotrusia Pana), i że aż 96% uczestników uważa  dobiegające końca zajęcia za bardzo ciekawe.

     Organizatorki bardzo dziękują wszystkim dzieciom, które sumiennie uczęszczały na zajęcia. Mamy nadzieję, iż taka forma nauki języka przyniosła efekty, a także zachęciła do dalszej nauki poprzez oglądanie bajek w oryginale.

                                                                                              Opracowały: A. Poczta, J. Rossowska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!