MY READING ADVENTURE

MY READING ADVENTURE – PROJEKT CZYTELNICZY „Read On!”

”Reading is an adventure that never ends”

„Reading is breathing for the mind”

 “Reading can change your life”

    Prawdziwość powyższych i innych, podobnych w wydźwięku stwierdzeń, omawiali dziś uczniowie klasy IV C, którzy tego dnia rozpoczęli swą przygodę z czytaniem w języku angielskim. Właśnie dziś przystąpili oni do realizacji innowacji czytelniczej realizowanej w oparciu o biblioteczkę „Read On!”. Każdy z uczestników otrzymał „paszport” czytelnika, w którym będzie mógł dokumentować swoje osiągnięcia. Udanej przygody z projektem „Read On!” życzyła uczniom pani dyrektor Justyna Uciechowska.

   Projekt  ten powstał z myślą o wsparciu szkoły i nauczycieli w działaniach promujących czytanie książek w języku angielskim. Skierowany jest on do uczniów klas IV-VI uczących się języka angielskiego. Ideą projektu jest zachęcanie do czytania i wyrobienie nawyku czytania poprzez dobór lektur o odpowiedniej tematyce i na odpowiednim poziomie trudności dostosowanym do indywidualnych możliwości każdego dziecka. Uczniowie klasy IV c otrzymali do dyspozycji zestaw 70 lektur w języku angielskim o różnorodnej tematyce i zróżnicowanym stopniu trudności. Każde dziecko będzie decydować samo, jakie książki i w jakim tempie zechce czytać. W ramach realizowanej innowacji planowane są m.in. takie działania, jak:

- zdefiniowanie zalet czytania

- wyszukanie cytatów i/lub wyrażenie swoich przekonań 

- zebranie nieznanego dotąd słownictwa zaczerpniętego z przeczytanych anglojęzycznych lektur

- wykonanie projektu okładki ulubionej książki 

-  prezentacja multimedialna na temat najciekawszej książki

   Życzymy, aby spotkanie z biblioteczką „Read On!” zapoczątkowało w życiu młodych czytelników przygodę „that never ends”! Dziękujemy serdecznie darczyńcom - Rodzicom uczniów klasy IVc, dzięki których życzliwości i hojności możliwy był zakup wspomnianego wyżej zestawu książek.

Opracowała: Ewa Mucha-Lewicka

 

FOTO MY READING ADVENTURE – PROJEKT CZYTELNICZY „Read On!”

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd