SZKOLNE CENTRUM MEDIACJI

mediator

     Szkoła to miejsce, które pozwala uczniom nabywać wiadomości i umiejętności z przedmiotów obowiązkowych, ale także umożliwia im rozwijanie pasji i zainteresowań w ramach działań pozalekcyjnych. W bieżącym roku szkolnym oferta zajęć dodatkowych w SP9 została poszerzona  o cykl spotkań z zakresu edukacji prawnej i mediacji rówieśniczych.

     Warsztaty prowadzone przez panią mecenas Annę Stawicką w pierwszy poniedziałek i pierwszy wtorek miesiąca dla uczniów grupy wiekowej IV – VI mają na celu podniesienie poziomu kompetencji społecznych i obywatelskich, wzrost umiejętności negocjacji i mediacji jako nieinwazyjnych sposobów rozwiązywania konfliktów, podniesienie poziomu komunikacji interpersonalnej i radzenia sobie w sytuacjach sporów. 

     Tego typu innowacyjna forma zajęć już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów ostrowskiej dziewiątki. A w przyszłości z pewnością zaprocentuje właściwymi wyborami i poprawnymi relacjami międzyludzkimi. 

                  Opracowały: S. Napieralska, I. Trelka

„Kazus”, „konsument”, „reklamacja”, „akt notarialny”, to tylko wybrane pojęcia, które mieli okazje przyswoić uczestnicy wtorkowych zajęć z zakresu edukacji prawnej prowadzonej w Szkole Podstawowej nr 9 przez mecenas panią Annę Stawicką. Było to kolejne spotkanie z cyklu warsztatów kierowanych do uczniów klas IV – VI. Tym razem wychowankowie ostrowskiej dziewiątki poddali pod dyskusję niezwykle ważne zagadnienia związane z „prawem konsumenckim”. Ponadto poznali zasady formułowania „Umowy zawartej na odległość”, „Umowy poza lokalem przedsiębiorcy”, a także  „Umowy – sprzedaży”. Wnikliwie zostały również przeanalizowane zakupów w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. „Młodzi konsumenci” chętnie wcielali się w role sprzedawcy i kupujących - prezentowali autorskie scenki. W trakcie spotkania okazało się, że dzieci wiedzą, jakie środki ostrożności należy zachować podczas dokonywania zakupów i wykazują niezwykłą świadomość związaną z ich planowaniem.  Współczesny konsument powinien posiadać realną możliwość dokonywania wyboru na rynku. Rzetelna informacja wydaje się tu niezbędna. Uczestnicy warsztatów bez wątpienia usystematyzowali wiedzę na temat prawa konsumenckiego i uzyskali wiele cennych rad. Kolejne spotkania prowadzone przez mecenas panią Annę Stawicką obejmujące mediacje rówieśnicze oraz edukację prawną już w przyszłym miesiącu. Zapraszamy!

Opracowały: S. Napieralska, I. Trelka

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!