SZKOLNE CENTRUM MEDIACJI

mediator

     Szkoła to miejsce, które pozwala uczniom nabywać wiadomości i umiejętności z przedmiotów obowiązkowych, ale także umożliwia im rozwijanie pasji i zainteresowań w ramach działań pozalekcyjnych. W bieżącym roku szkolnym oferta zajęć dodatkowych w SP9 została poszerzona  o cykl spotkań z zakresu edukacji prawnej i mediacji rówieśniczych.

     Warsztaty prowadzone przez panią mecenas Annę Stawicką w pierwszy poniedziałek i pierwszy wtorek miesiąca dla uczniów grupy wiekowej IV – VI mają na celu podniesienie poziomu kompetencji społecznych i obywatelskich, wzrost umiejętności negocjacji i mediacji jako nieinwazyjnych sposobów rozwiązywania konfliktów, podniesienie poziomu komunikacji interpersonalnej i radzenia sobie w sytuacjach sporów. 

     Tego typu innowacyjna forma zajęć już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów ostrowskiej dziewiątki. A w przyszłości z pewnością zaprocentuje właściwymi wyborami i poprawnymi relacjami międzyludzkimi. 

                  Opracowały: S. Napieralska, I. Trelka

    W ostatnim tygodniu przed feriami mediatorzy z klas IV-VI wzięli udział w kolejnych warsztatach prowadzonych przez panią mecenas Annę Stawicką. Tym razem uczniowie starszej grupy wiekowej doskonalili umiejętność współpracy w zespole i starali się przybliżyć ideę mediacji mieszkańcom odległych planet. Pierwsza część spotkania upłynęła na analizowaniu różnych sytuacji egzystencjalnych i gromadzeniu słownictwa adekwatnie do oblicza konfliktu. Następnie poszczególne zespoły przystąpiły do redagowania listów, których adresatami stali się potencjalni mieszkańcy Marsa, Jowisza i innych planet. W treści swoich wypowiedzi młodzi mediatorzy mieli za zadanie opisać przyczyny konfliktów na Ziemi. Wszystkie prace zostały zaprezentowane przez autorów. Trzeba przyznać, że uczniowie coraz lepiej czują się w rolach szkolnych mediatorów.

Opracowały: S. Napieralska i I. Trelka

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!