MAŁA SZKOŁA MEDIALNA

 

MSM 11mmm

     W roku szkolnym 2017/2018 powstała w naszej szkole Mała Szkoła Medialna. Jest to działanie innowacyjne i wyjątkowe. W ramach MSM prowadzone będą warsztaty fotograficzne, filmowe, dziennikarskie, programistyczne. Absolutną nowością będzie powstanie telewizji szkolnej, w której nasi uczniowie będą odgrywali role reporterów i prezenterów.

     Uczestnicy MSM będą samodzielnie wykonywać dokumentację fotograficzną i nagrywać reportaże filmowe z uroczystości szkolnych, przeprowadzać wywiady z odwiedzającymi szkołę gośćmi, tworzyć animacje poklatkowe oraz zgłębiać tajniki edycji filmów i zdjęć. Wezmą również udział w warsztatach programistycznych.

     Warsztaty będą prowadzone w nowoczesnej sali multimedialnej, w której od września uczniowie klas IV-VI pracują podczas lekcji informatyki. Sala wyposażona jest w nowe meble, 17 komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, 65 calowy monitor interaktywny, a także 10 Ozobotów - robotów do nauki programowania. Tę wspaniałą salę multimedialną mogliśmy wyposażyć częściowo dzięki funduszom z czerwcowego Festynu Szkolnego, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

     Liczymy, że powstanie „Małej Szkoły Medialnej” stworzy warunki do rozwijania zainteresowań dzieci nowoczesnymi technologiami.

A. Resler, K. Śliwińska, M. Berkowski

Rzeczywistość rozszerzona to, jak podaje internetowa encyklopedia, system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Jej definicja brzmi na tyle poważnie, że wydawało się niemożliwym połączenie tego zagadnienia z nauką w szkole. Tym razem przedstawiciele Małej Szkoły Medialnej, po programowaniu i robotyce, postanowili wraz z uczniami przyjrzeć się zagadnieniu rozszerzonej rzeczywistości. Zadanie rozpoczęło się banalnie, od pokolorowania rysunków według własnego pomysły. Dalsza część wprawiła jednak uczestników zajęć w niemałe osłupienie. Dzieci z klasy 5b oraz 3e, wraz ze swoimi nauczycielkami (p. Katarzyną Śliwińską i p. Agnieszką Resler) ożywiły wytwory swojej pracy i przeniosły je w świat realny. Okazało się, że przedmioty, zwierzęta i postaci wyglądają zupełnie tak, jak je pokolorowano. Okazało się również, że rzeczywistość rozszerzona poddaje się uczniowskiej manipulacji. Przedmioty po dotknięciu poruszały się, samochody trąbiły, zwierzęta podskakiwały, samoloty i balony latały. Udało się nawet zagrać w grę osadzoną w połączonym wirtualno- realnym świecie.

Niewątpliwie były to jedne z tych zajęć, które na długo zostaną w pamięci naszych wychowanków.

Opracowała: K. Śliwińska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd