MAŁA SZKOŁA MEDIALNA

 

MSM 11mmm

W roku szkolnym 2017/2018 powstała w naszej szkole Mała Szkoła Medialna. Jest to działanie innowacyjne i wyjątkowe. W ramach MSM prowadzone są warsztaty fotograficzne, filmowe, dziennikarskie, programistyczne. Absolutną nowością jest powstanie telewizji szkolnej, w której nasi uczniowie odgrywają role reporterów.

Uczestnicy MSM samodzielnie wykonują dokumentację fotograficzną i nagrywają reportaże filmowe z uroczystości szkolnych, przeprowadzają wywiady z odwiedzającymi szkołę gośćmi, tworzą animacje poklatkowe oraz zgłębiają tajniki edycji filmów i zdjęć. Biorą również udział w warsztatach programistycznych.

Warsztaty są prowadzone w nowoczesnej sali multimedialnej, w której od września uczniowie klas IV-VI pracują podczas lekcji informatyki. Sala wyposażona jest w nowe meble, 17 komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, 65 calowy monitor interaktywny, a także roboty do nauki programowania - 10 Ozobotów i 2 Photony.

W roku szkolnym 2018/2019 salę multimedialną wyposażono także o profesjonalny sprzęt: wysokiej jakości kamerę, dwie lustrzanki fotograficzne z obiektywami, drukarkę do zdjęć, gimbal do kamery, statywy, mobilne studio nagraniowe z oświetleniem studyjnym, recorder dźwięku, mikrofon oraz oprogramowanie do edycji filmów.

Tę wspaniałą salę multimedialną mogliśmy wyposażyć częściowo dzięki funduszom z czerwcowego Festynu Szkolnego oraz wygranej w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

Liczymy, że powstanie „Małej Szkoły Medialnej” stworzyło warunki do rozwijania zainteresowań dzieci nowoczesnymi technologiami.

A. Resler, K. Śliwińska, M. Berkowski

Rzeczywistość rozszerzona to, jak podaje internetowa encyklopedia, system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Jej definicja brzmi na tyle poważnie, że wydawało się niemożliwym połączenie tego zagadnienia z nauką w szkole. Tym razem przedstawiciele Małej Szkoły Medialnej, po programowaniu i robotyce, postanowili wraz z uczniami przyjrzeć się zagadnieniu rozszerzonej rzeczywistości. Zadanie rozpoczęło się banalnie, od pokolorowania rysunków według własnego pomysły. Dalsza część wprawiła jednak uczestników zajęć w niemałe osłupienie. Dzieci z klasy 5b oraz 3e, wraz ze swoimi nauczycielkami (p. Katarzyną Śliwińską i p. Agnieszką Resler) ożywiły wytwory swojej pracy i przeniosły je w świat realny. Okazało się, że przedmioty, zwierzęta i postaci wyglądają zupełnie tak, jak je pokolorowano. Okazało się również, że rzeczywistość rozszerzona poddaje się uczniowskiej manipulacji. Przedmioty po dotknięciu poruszały się, samochody trąbiły, zwierzęta podskakiwały, samoloty i balony latały. Udało się nawet zagrać w grę osadzoną w połączonym wirtualno- realnym świecie.

Niewątpliwie były to jedne z tych zajęć, które na długo zostaną w pamięci naszych wychowanków.

Opracowała: K. Śliwińska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!