MAŁA SZKOŁA MEDIALNA

 

MSM 11mmm

     W roku szkolnym 2017/2018 powstała w naszej szkole Mała Szkoła Medialna. Jest to działanie innowacyjne i wyjątkowe. W ramach MSM prowadzone będą warsztaty fotograficzne, filmowe, dziennikarskie, programistyczne. Absolutną nowością będzie powstanie telewizji szkolnej, w której nasi uczniowie będą odgrywali role reporterów i prezenterów.

     Uczestnicy MSM będą samodzielnie wykonywać dokumentację fotograficzną i nagrywać reportaże filmowe z uroczystości szkolnych, przeprowadzać wywiady z odwiedzającymi szkołę gośćmi, tworzyć animacje poklatkowe oraz zgłębiać tajniki edycji filmów i zdjęć. Wezmą również udział w warsztatach programistycznych.

     Warsztaty będą prowadzone w nowoczesnej sali multimedialnej, w której od września uczniowie klas IV-VI pracują podczas lekcji informatyki. Sala wyposażona jest w nowe meble, 17 komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, 65 calowy monitor interaktywny, a także 10 Ozobotów - robotów do nauki programowania. Tę wspaniałą salę multimedialną mogliśmy wyposażyć częściowo dzięki funduszom z czerwcowego Festynu Szkolnego, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

     Liczymy, że powstanie „Małej Szkoły Medialnej” stworzy warunki do rozwijania zainteresowań dzieci nowoczesnymi technologiami.

A. Resler, K. Śliwińska, M. Berkowski

14 marca grupa uczniów klas 4-6 wzięła udział w pierwszych warsztatach animacji poklatkowej zorganizowanych w ramach innowacji "Mała Szkoła Medialna". Podczas zajęć uczniowie pracowali nad stworzeniem krótkiego filmu rysunkowego. Powstały wspaniałe prace, które są wstępem do cyklu prac, które powstaną jeszcze w tym roku szkolnym. Podczas 90-minutowych warsztatów wykonano łącznie niespełna 1000 zdjęć, z których powstały cztery animacje. Po zakończeniu pracy wszyscy zgodnie stwierdzili, że ta technika daje wspaniałe efekty, jednak jest bardzo pracochłonna i wymaga ogromnej precyzji i cierpliwości.

Mamy nadzieję, że podczas kolejnych zajęć powstaną równie ciekawe filmy, których jakość będzie coraz lepsza.

Zachęcamy do obejrzenia prac! :)

Autorki: Katarzyna Grzywacz (6b), Weronika Zielezińska (6b)

Autorki: Amelia Szebesta (6c), Weronika Ląg (6c), Alicja Lazarek (6c)

Autorzy: Wiktoria Czerniak (6b), Olga Włodarczyk (4b), Paweł Szaliński (6b), Gracjan Śmierzchalski (4h), Mateusz Brzozowski (4h)

Autorki: Zuzanna Dudka (5d), Maja Kalemba (5d), Joanna Szukowska (4d)

Opracowała: A. Resler

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!