MAŁA SZKOŁA MEDIALNA

 

MSM 11mmm

     W roku szkolnym 2017/2018 powstała w naszej szkole Mała Szkoła Medialna. Jest to działanie innowacyjne i wyjątkowe. W ramach MSM prowadzone będą warsztaty fotograficzne, filmowe, dziennikarskie, programistyczne. Absolutną nowością będzie powstanie telewizji szkolnej, w której nasi uczniowie będą odgrywali role reporterów i prezenterów.

     Uczestnicy MSM będą samodzielnie wykonywać dokumentację fotograficzną i nagrywać reportaże filmowe z uroczystości szkolnych, przeprowadzać wywiady z odwiedzającymi szkołę gośćmi, tworzyć animacje poklatkowe oraz zgłębiać tajniki edycji filmów i zdjęć. Wezmą również udział w warsztatach programistycznych.

     Warsztaty będą prowadzone w nowoczesnej sali multimedialnej, w której od września uczniowie klas IV-VI pracują podczas lekcji informatyki. Sala wyposażona jest w nowe meble, 17 komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, 65 calowy monitor interaktywny, a także 10 Ozobotów - robotów do nauki programowania. Tę wspaniałą salę multimedialną mogliśmy wyposażyć częściowo dzięki funduszom z czerwcowego Festynu Szkolnego, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

     Liczymy, że powstanie „Małej Szkoły Medialnej” stworzy warunki do rozwijania zainteresowań dzieci nowoczesnymi technologiami.

A. Resler, K. Śliwińska, M. Berkowski

W ostatni czwartek grupa fotograficzna Małej Szkoły Medialnej uczestniczyła w plenerowych warsztatach fotograficznych, które odbyły się w Parku Miejskim. Zadaniem uczniów było wykonanie zdjęć przedstawiających wiosnę - kwitnące drzewa i krzewy, ptaki, owady, promienie słońca... Tematyce zajęć sprzyjała przepiękna pogoda, dzięki której wykonane fotografie mogły być jeszcze lepsze. Podczas zajęć uczniowie nauczyli się wykorzystywać zaawansowane opcje w swoich aparatach, przypomnieli sobie zasady odpowiedniego kadrowania, perspektywy, czy stosowania małej głębi ostrości. Warsztaty zorganizowały koordynatorki MSM: Katarzyna Śliwińska i Agnieszka Resler.

Efekty pracy są zachwycające. Już niedługo będzie można podziwiać je na szkolnym korytarzu oraz na stronie internetowej szkoły.

Opracowała: A. Resler

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!