MAŁA SZKOŁA MEDIALNA

 

MSM 11mmm

     W roku szkolnym 2017/2018 powstała w naszej szkole Mała Szkoła Medialna. Jest to działanie innowacyjne i wyjątkowe. W ramach MSM prowadzone będą warsztaty fotograficzne, filmowe, dziennikarskie, programistyczne. Absolutną nowością będzie powstanie telewizji szkolnej, w której nasi uczniowie będą odgrywali role reporterów i prezenterów.

     Uczestnicy MSM będą samodzielnie wykonywać dokumentację fotograficzną i nagrywać reportaże filmowe z uroczystości szkolnych, przeprowadzać wywiady z odwiedzającymi szkołę gośćmi, tworzyć animacje poklatkowe oraz zgłębiać tajniki edycji filmów i zdjęć. Wezmą również udział w warsztatach programistycznych.

     Warsztaty będą prowadzone w nowoczesnej sali multimedialnej, w której od września uczniowie klas IV-VI pracują podczas lekcji informatyki. Sala wyposażona jest w nowe meble, 17 komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, 65 calowy monitor interaktywny, a także 10 Ozobotów - robotów do nauki programowania. Tę wspaniałą salę multimedialną mogliśmy wyposażyć częściowo dzięki funduszom z czerwcowego Festynu Szkolnego, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

     Liczymy, że powstanie „Małej Szkoły Medialnej” stworzy warunki do rozwijania zainteresowań dzieci nowoczesnymi technologiami.

A. Resler, K. Śliwińska, M. Berkowski

 "Nigdy nie zapominajcie o tym, by brać z życia jak najwięcej, nie bójcie się ryzykować, płakać ani być szczęśliwymi. Najważniejsze to być w drodze. Każdego dnia robić krok do przodu."

Martyna Wojciechowska

   Zacytowane wyżej słowa znanej wszystkim dziennikarki i podróżniczki, Martyny Wojciechowskiej, były mottem XIV Warsztatów Dziennikarskich pt.: "Ostrów Wielkopolski oczami Prezydenta Miasta i młodych mieszkańców", które odbyły się 22 maja w Szkole Podstawowej nr 1. Podczas warsztatów nie mogło zabraknąć delegacji z naszej szkoły. Reprezentowali ją młodzi adepci sztuki dziennikarskiej uczestniczący w zajęciach redakcyjnych Małej Szkoły Medialnej - Julia Ruda, Zofia Szymkowiak, Olga Włodarczyk i Paweł Szaliński wraz z opiekunkami: panią Aleksandrą Kędzierską-Cybułką oraz panią Katarzyną Kujawską-Meyer.  

   Warsztaty rozpoczęło spotkanie z panią Agnieszką Kurzawą - dziennikarką telewizji regionalnej Proart Ostrów Wielkopolski, która z wielkim zaangażowaniem opowiadała o pracy w redakcji telewizyjnej oraz uczyła dzieci sztuki przeprowadzania wywiadu, zwłaszcza z trudnymi rozmówcami. Pani Agnieszka z radością dzieliła się z uczestnikami szkolenia swoim bogatym doświadczeniem zawodowym i motywowała do własnych działań dziennikarskich.  

   Głównym punktem programu było jednak spotkanie z panią Beatą Klimek, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Tuż po przybyciu Pani Prezydent wszyscy zapoznali się z wynikami sondy przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu przez redaktorów TV SP1, w której głos zabrali również nasi uczniowie. Odpowiadali oni na pytania dotyczące rozwoju naszej "małej ojczyzny", jaką jest miasto Ostrów Wielkopolski. Spojrzenie młodych osób na temat rozwoju miasta i codziennego życia ostrowian bardzo przypadło do gustu Pani Prezydent, która wielokrotnie podkreśliła, jak cenny jest głos młodego pokolenia, również w lokalnej polityce. Następnie młodzi dziennikarze przeprowadzili ze swym gościem wywiad. Pytano nie tylko o sprawy związane z zarządzaniem tak skomplikowaną machiną, jaką jest miasto, ale także o pasje w życiu osobistym oraz miłość do zwierząt. Okazało się, że Pani Prezydent jest miłośniczką... kotów.  

   Po spotkaniu wszyscy uczniowie wzięli udział w sesji zdjęciowej wraz z włodarzem naszego miasta. Po pożegnaniu Pani Beaty Klimek przyszedł czas na wspólne ustalenia dotyczące uporządkowania wywiadu, który autoryzowany będzie przez Urząd Miasta i opublikowany na stronach szkół biorących udział w warsztatach.

Opracowały: K.Kujawska-Meyer, A.Kędzierska-Cybułka

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!