MAŁA SZKOŁA MEDIALNA

 

MSM 11mmm

     W roku szkolnym 2017/2018 powstała w naszej szkole Mała Szkoła Medialna. Jest to działanie innowacyjne i wyjątkowe. W ramach MSM prowadzone będą warsztaty fotograficzne, filmowe, dziennikarskie, programistyczne. Absolutną nowością będzie powstanie telewizji szkolnej, w której nasi uczniowie będą odgrywali role reporterów i prezenterów.

     Uczestnicy MSM będą samodzielnie wykonywać dokumentację fotograficzną i nagrywać reportaże filmowe z uroczystości szkolnych, przeprowadzać wywiady z odwiedzającymi szkołę gośćmi, tworzyć animacje poklatkowe oraz zgłębiać tajniki edycji filmów i zdjęć. Wezmą również udział w warsztatach programistycznych.

     Warsztaty będą prowadzone w nowoczesnej sali multimedialnej, w której od września uczniowie klas IV-VI pracują podczas lekcji informatyki. Sala wyposażona jest w nowe meble, 17 komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, 65 calowy monitor interaktywny, a także 10 Ozobotów - robotów do nauki programowania. Tę wspaniałą salę multimedialną mogliśmy wyposażyć częściowo dzięki funduszom z czerwcowego Festynu Szkolnego, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

     Liczymy, że powstanie „Małej Szkoły Medialnej” stworzy warunki do rozwijania zainteresowań dzieci nowoczesnymi technologiami.

A. Resler, K. Śliwińska, M. Berkowski

Podczas ostatnich warsztatów z programowania w ramach działalności Małej Szkoły Medialnej uczniowie zaprojektowali własne animacje komputerowe, chcąc tym jednocześnie zaprosić wszystkich uczniów, rodziców, oraz przyjaciół szkoły na festyn szkolny. Tegoroczny festyn odbędzie się pod hasłem "Po pierwsze rodzina". Zapraszamy do obejrzenia niektórych prac początkujących, ale jakże zdolnych programistów.

 

Animacja Mateusza z klasy 4

https://scratch.mit.edu/projects/226229975/#fullscreen

Animacja Macieja z klasy 4

https://scratch.mit.edu/projects/226230263/#fullscreen

Animacja Ani z klasy 4

https://scratch.mit.edu/projects/226225958/#fullscreen

Animacja Pawła z klasy 6

https://scratch.mit.edu/projects/226233886/#fullscreen

Animacja Piotra z klasy 4

https://scratch.mit.edu/projects/226226037/#fullscreen

Animacja Jakuba z klasy 4

https://scratch.mit.edu/projects/226229029/#fullscreen

 

 

Opracował: M. Berkowski

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!