MAŁA SZKOŁA MEDIALNA

 

MSM 11mmm

W roku szkolnym 2017/2018 powstała w naszej szkole Mała Szkoła Medialna. Jest to działanie innowacyjne i wyjątkowe. W ramach MSM prowadzone są warsztaty fotograficzne, filmowe, dziennikarskie, programistyczne. Absolutną nowością jest powstanie telewizji szkolnej, w której nasi uczniowie odgrywają role reporterów.

Uczestnicy MSM samodzielnie wykonują dokumentację fotograficzną i nagrywają reportaże filmowe z uroczystości szkolnych, przeprowadzają wywiady z odwiedzającymi szkołę gośćmi, tworzą animacje poklatkowe oraz zgłębiają tajniki edycji filmów i zdjęć. Biorą również udział w warsztatach programistycznych.

Warsztaty są prowadzone w nowoczesnej sali multimedialnej, w której od września uczniowie klas IV-VI pracują podczas lekcji informatyki. Sala wyposażona jest w nowe meble, 17 komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, 65 calowy monitor interaktywny, a także roboty do nauki programowania - 10 Ozobotów i 2 Photony.

W roku szkolnym 2018/2019 salę multimedialną wyposażono także o profesjonalny sprzęt: wysokiej jakości kamerę, dwie lustrzanki fotograficzne z obiektywami, drukarkę do zdjęć, gimbal do kamery, statywy, mobilne studio nagraniowe z oświetleniem studyjnym, recorder dźwięku, mikrofon oraz oprogramowanie do edycji filmów.

Tę wspaniałą salę multimedialną mogliśmy wyposażyć częściowo dzięki funduszom z czerwcowego Festynu Szkolnego oraz wygranej w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

Liczymy, że powstanie „Małej Szkoły Medialnej” stworzyło warunki do rozwijania zainteresowań dzieci nowoczesnymi technologiami.

A. Resler, K. Śliwińska, M. Berkowski

W ubiegłą środę dzieci z klasy IIIe miały okazję sprawdzić dotychczasową wiedzę z zakresu programowania. Po cyklu zajęć prowadzonych w ramach Małej Szkoły Medialnej dotyczących programowania Ozobotów i Photonów postanowiły spróbować od podstaw zbudować własnego robota, by później móc go zaprogramować i wystawić do walki o miano "najsilniejszej maszyny". W tym celu odwiedziły kaliską galerię handlową "Tęcza", w której wzięły udział w warsztatach "Twój robot". Zajęcie to okazało się bardzo czasochłonne i trudne, jednak tak zaabsorbowało uwagę uczniów, że ani na moment się od niego nie oderwali. Robotyka i programowanie to bardzo przyszłościowe zagadnienia i niewątpliwie warto wprowadzać ich podstawy już od najmłodszych lat. Dzięki takim zajęciom dzieci uświadamiają sobie, że to co trudne i skomplikowane dla dorosłych może okazać się wielką frajdą i zabawą dla dzieci.

Opracowała: K. Śliwińska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!