MAŁA SZKOŁA MEDIALNA

 

MSM 11mmm

     W roku szkolnym 2017/2018 powstała w naszej szkole Mała Szkoła Medialna. Jest to działanie innowacyjne i wyjątkowe. W ramach MSM prowadzone będą warsztaty fotograficzne, filmowe, dziennikarskie, programistyczne. Absolutną nowością będzie powstanie telewizji szkolnej, w której nasi uczniowie będą odgrywali role reporterów i prezenterów.

     Uczestnicy MSM będą samodzielnie wykonywać dokumentację fotograficzną i nagrywać reportaże filmowe z uroczystości szkolnych, przeprowadzać wywiady z odwiedzającymi szkołę gośćmi, tworzyć animacje poklatkowe oraz zgłębiać tajniki edycji filmów i zdjęć. Wezmą również udział w warsztatach programistycznych.

     Warsztaty będą prowadzone w nowoczesnej sali multimedialnej, w której od września uczniowie klas IV-VI pracują podczas lekcji informatyki. Sala wyposażona jest w nowe meble, 17 komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, 65 calowy monitor interaktywny, a także 10 Ozobotów - robotów do nauki programowania. Tę wspaniałą salę multimedialną mogliśmy wyposażyć częściowo dzięki funduszom z czerwcowego Festynu Szkolnego, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

     Liczymy, że powstanie „Małej Szkoły Medialnej” stworzy warunki do rozwijania zainteresowań dzieci nowoczesnymi technologiami.

A. Resler, K. Śliwińska, M. Berkowski

W ubiegłą środę dzieci z klasy IIIe miały okazję sprawdzić dotychczasową wiedzę z zakresu programowania. Po cyklu zajęć prowadzonych w ramach Małej Szkoły Medialnej dotyczących programowania Ozobotów i Photonów postanowiły spróbować od podstaw zbudować własnego robota, by później móc go zaprogramować i wystawić do walki o miano "najsilniejszej maszyny". W tym celu odwiedziły kaliską galerię handlową "Tęcza", w której wzięły udział w warsztatach "Twój robot". Zajęcie to okazało się bardzo czasochłonne i trudne, jednak tak zaabsorbowało uwagę uczniów, że ani na moment się od niego nie oderwali. Robotyka i programowanie to bardzo przyszłościowe zagadnienia i niewątpliwie warto wprowadzać ich podstawy już od najmłodszych lat. Dzięki takim zajęciom dzieci uświadamiają sobie, że to co trudne i skomplikowane dla dorosłych może okazać się wielką frajdą i zabawą dla dzieci.

Opracowała: K. Śliwińska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!