MAŁA SZKOŁA MEDIALNA

 

MSM 11mmm

W roku szkolnym 2017/2018 powstała w naszej szkole Mała Szkoła Medialna. Jest to działanie innowacyjne i wyjątkowe. W ramach MSM prowadzone są warsztaty fotograficzne, filmowe, dziennikarskie, programistyczne. Absolutną nowością jest powstanie telewizji szkolnej, w której nasi uczniowie odgrywają role reporterów.

Uczestnicy MSM samodzielnie wykonują dokumentację fotograficzną i nagrywają reportaże filmowe z uroczystości szkolnych, przeprowadzają wywiady z odwiedzającymi szkołę gośćmi, tworzą animacje poklatkowe oraz zgłębiają tajniki edycji filmów i zdjęć. Biorą również udział w warsztatach programistycznych.

Warsztaty są prowadzone w nowoczesnej sali multimedialnej, w której od września uczniowie klas IV-VI pracują podczas lekcji informatyki. Sala wyposażona jest w nowe meble, 17 komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, 65 calowy monitor interaktywny, a także roboty do nauki programowania - 10 Ozobotów i 2 Photony.

W roku szkolnym 2018/2019 salę multimedialną wyposażono także o profesjonalny sprzęt: wysokiej jakości kamerę, dwie lustrzanki fotograficzne z obiektywami, drukarkę do zdjęć, gimbal do kamery, statywy, mobilne studio nagraniowe z oświetleniem studyjnym, recorder dźwięku, mikrofon oraz oprogramowanie do edycji filmów.

Tę wspaniałą salę multimedialną mogliśmy wyposażyć częściowo dzięki funduszom z czerwcowego Festynu Szkolnego oraz wygranej w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

Liczymy, że powstanie „Małej Szkoły Medialnej” stworzyło warunki do rozwijania zainteresowań dzieci nowoczesnymi technologiami.

A. Resler, K. Śliwińska, M. Berkowski

W naszej szkole od kilku dni można poczuć świąteczną atmosferę. W tym wyjątkowym czasie Mała Szkoła Medialna zrealizowała kolejne duże przedsięwzięcie - Świąteczną Olimpiadę Technologiczną.

Konkurs o zasięgu międzyszkolnym rozpoczął się od powitania przez panią Justynę Uciechowską - Dyrektora naszej szkoły. Następnie koordynatorzy wyjaśnili zasady olimpiady. Do udziału zgłosiły się trzyosobowe drużyny z sześciu ostrowskich szkół podstawowych - SP5, SP6, SP7, SP11, SP13, SP14. Każda z nich musiała wykonać cztery punktowane zadania, a także odwiedzić stoiska z technologicznymi atrakcjami. Uczestnicy mieli okazję zaprogramować trasy dla robotów Photon i Ozobot, zagrać w grę z wykorzystaniem okularów VR, zapoznać się z rzeczywistością rozszerzoną w aplikacji Quiver, czy zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Za niektóre aktywności drużyny otrzymywały kody QR niezbędne do wykonania zadania finałowego w aplikacji Actionbound. Podsumowaniem wszystkich działań był quiz na platformie Kahoot!, który obejmował zagadnienia związane z tematem olimpiady.

Wszystkie drużyny rewelacyjnie poradziły sobie z zaproponowanymi zadaniami. Ostatecznie, po podliczeniu punktacji, wyłoniono 3 zwycięskie drużyny.

Laureatami zostali:

Maksymilian Zwierz, Sebastian Pokładek, Jan Szydłowski (SP7) - I miejsce

Wiktoria Właśniak, Maja Maryniaczyk, Oliwia Panowicz (SP6) - II miejsce

Mateusz Świtała, Dawid Lamek, Piotr Kałużny (SP11) - III miejsce

Nasza szkoła nie brała udziału w etapie międzyszkolnym. Wśród uczniów klas 7 wyłoniono natomiast laureatów etapu szkolnego, którymi zostali: Eryk Marcinkowski, Jakub Pietrzak i Remigiusz Zalewski (7b).

Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród: Radzie Rodziców naszej szkoły oraz firmom "All For You" i "Moje Bambino". Koordynatorami olimpiady były: p. Katarzyna Śliwińska i p. Agnieszka Resler. 

Kolejna świąteczna olimpiada już za rok. Do zobaczenia!

Zdjęcia z tego wydarzenia wykonały uczennice Małej Szkoły Medialnej: Julia Maleszka i Weronika Zielezińska. Fotoreportaż można zobaczyć TUTAJ.

Operatorem kamery w tym dniu był Remigiusz Zalewski.

Opracowała: A. Resler

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!