OSIĄGNIĘCIA

KODERZY Z NASZEJ SZKOŁY ZDOBYLI PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE PROGRAMOWANIA!

Maksymilian Sikora oraz Mateusz Trzmiel (uczniowie klasy 6b) zdobyli I miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Scratch organizowanym w Szkole Podstawowej nr 7 im. Generała Józefa Bema w Ostrowie Wielkopolskim. W zmaganaich informatycznych udział wzięło siedem dwu- i trzyosobowych zespołów z ostrowskich szkół podstawowych. Konkurs składał się z dwóch różnych, ściśle programistycznych etapów. Pierwszym z nich było tzw. "debugowanie", czyli znajdowanie błędów w kodzie, nastepnie poprawianie go w ten sposób, aby uzyskać porzadany efekt działania programu. Wszyscy uczestnicy otrzymali trzy projekty, do których musieli wykonać konkretne zadania. Drugi półtoragodzinny blok konkursu "Freestyle" to tworzenie programu edukacyjnego z 10 losowo wybranych bloczków Scratcha. Zadanie to wymagało kreaywnośći, pomysłowości, ale także wytrwałości w dążeniu do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu. W tej kategorii nasi Koderzy spisali się wzorowo wykonując program do nauki rozwiązywania działań arytmetycznych! I to oni w obu kategoriach okazali się najlepsi!

Na zakończenie organizatorzy przygotowali dla uczestników słodką niespodziankę jaką był tort "Scratch". Maksymilian i Mateusz wrócili do szkoły z pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Mamy nadzieję, że takie wydarzenia zachęcą jeszcze bardziej młodzież do nauki programowania. Warto zaznaczyć, że konkurs odbywał się okresie trwania Europejskiego Tygodnia Kodowania "Meet and Code", podczas którego w wielu krajach odbywają się inicjatywy mające na celu promowanie nauki kodowania komputerowego. Dziękujemy Organizatorom za przeprowadzenie konkursu i jeszcze raz gratulujemy zwycięcom!

Opracował: M. Berkowski

 

FOTO KODERZY Z NASZEJ SZKOŁY ZDOBYLI PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE PROGRAMOWANIA!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY KLAS I – III

        Patataj, patataj,
     Pojedziemy w cudny kraj!
Tam, gdzie Wisła modra płynie,
    Szumią zboża na równinie.

„Piękno kraju ojczystego w utworach Marii Konopnickiej” to tytuł XVI Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego, jak zawsze o tej porze, w Szkole Podstawowej nr 1.  W tym roku, w związku z obchodami 100–lecia odzyskania niepodległości, konkurs miał na celu ukazanie naturalnego piękna naszego kraju i rozbudzanie miłości do Ojczyzny.

Licznie zgromadzonych uczniów i ich opiekunów powitała wiceprezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Ewa Matecka życząc dobrej zabawy i sukcesów w tworzeniu swoich dzieł.

Reprezentacje naszej szkoły wykonały bardzo piękne, oryginalne i barwne prace. Klasy pierwsze reprezentowali: Nina Półtorak, Gabriela Dębicka i Maja Matysiak, klasy drugie: Iga Chałupniczak, Marcel Mrowiński i Marcel Tomalak.

Wielką  niespodziankę sprawili nam drugoklasiści, którzy zdobyli drugie miejsce na swoim poziomie, wśród wielu ostrowskich szkół. Zwycięzcy otrzymali książki Marii Konopnickiej, a wszyscy - pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy młodym artystom i namawiamy do rozwijania swoich talentów.

Opracowała: M. Łuczak

 

FOTO MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY KLAS I – III

IV MIEJSCE W FINALE OGÓLNOPOLSKIM SZCZYPIORNISTÓW „DZIEWIĄTKI”!

    W Kaliszu w dniach 18-20 czerwca odbył się Finał Ogólnopolski „Kocham Ręczną na Orliku", zorganizowany przez Fundację Orły Sportu przy wsparciu PGNiG oraz ZPRP. W zawodach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim pod wodzą trenera Macieja Staszaka. W ramach akcji „Kocham Ręczną na Orliku” od poniedziałku w hali Arena Kalisz rywalizowały 32 najlepsze zespoły w kraju - 16 mistrzów województw wśród chłopców oraz dziewczynek z klas 4 szkół podstawowych. Projekt podzielony został na 3 etapy - eliminacje wojewódzkie, finały wojewódzkie oraz finał ogólnopolski.

   Szczypiorniści „Dziewiątki” po rozgrywkach grupowych wywalczyli awans do ćwierćfinału, w którym rozprawili się z Województwem Śląskim 21-13. W meczu półfinałowym zawodnicy SP9 musieli uznać wyższość drużyny z Województwa Opolskiego, przegrywając jedną bramką (19-18) – jak się później okazało - z późniejszymi zwycięzcami Finału! „Jestem dumny z postawy moich podopiecznych, w gronie 16 zwycięzców poszczególnych województw zdobyliśmy wysokie, czwarte miejsce! Chłopcy dali z siebie wszystko i zaprezentowali swoje – niemałe już – umiejętności.” Powiedział trener Maciej Staszak Zespół w składzie: Jakub Strankowski, Denis Zawidzki, Dominiki Wojtasik, Piotr Kryjom, Piotr Berka, Mateusz Maciejski, Mikołaj Kupczyk, Jakub Lisiecki.

   Wyniki chłopców z SP9: Wielkopolskie 19-17 Lubelskie Wielkopolskie 17-11 Świętokrzyskie Wielkopolskie 11-16 Warmińsko-Mazurskie Ćwierćfinał: Wielkopolskie 21-13 Śląskie Półfinał: Wielkopolskie 18-19 Opolskie Mecz o 3 miejsce: Wielkopolskie 10-14 Warmińsko-Mazurskie

Opracował: M.Staszak

 

FOTO IV MIEJSCE W FINALE OGÓLNOPOLSKIM SZCZYPIORNISTÓW „DZIEWIĄTKI”!

GRATULACJE OD PANI PREZYDENT DLA LAUREATÓW

19 czerwca w Sali Kolumnowej ostrowskiego Ratusza odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich dla uczniów szkół podstawowych. Wśród zaproszonych znalazło się również pięcioro uczniów naszej szkoły.

Listy gratulacyjne oraz drobne upominki z rąk Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek odebrali:

Oliwier Urbaniak (kl. 4c) - laureat konkursu Malowany Dzień Środowiska (opiekun: E. Skupińska)

Eliza Kubicka (kl. 5a) - laureatka XXI Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową (opiekun: M. Przegoń)

Julia Mieszała (kl. 4b) - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień" (opiekun: M. Przegoń)

Adam Pastuszak (kl. 4b) - laureat VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Marii Konopnickiej (opiekun: M. Przegoń)

Paweł Szaliński (kl. 6b) - laureat III Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów Matematyka & GeoGebra (opiekun: A. Resler)

Po wręczeniu listów gratulacyjnych Pani Prezydent zaprosiła wszystkich obecnych na słodki poczęstunek.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!

Opracowała: A. Resler

 

FOTO GRATULACJE OD PANI PREZYDENT DLA LAUREATÓW

PODSUMOWANIE POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Dziś z ostrowskiego Rynku wyruszył kolejny autobus oklejony rysunkami dzieci, które wygrały konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”. Maja Dziuba, laureatka konkursu, razem ze swoją klasą I a została zaproszona na to wydarzenie. Po spotkaniu z panią Prezydent Beatą Klimek, pierwszoklasiści oglądali swoje prace, pozowali do zdjęć a na zakończenie odbyli przejażdżkę po mieście. Pani Prezydent zachęcała dzieci do korzystania z MZK, ponieważ w czasie wakacji mogą jeździć bezpłatnie na wszystkich liniach.  

Opracowała: M. Łuczak

 

FOTO PODSUMOWANIE POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

I MIEJSCE PAWŁA SZALIŃSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

Paweł Szaliński, uczeń klasy VIb Szkoły Podstawowej nr 9 otrzymał zaproszenie do Warszawy na rozstrzygnięcie III Ogólnopolskiego Konkursu Matematyka & GeoGebra MaGIK, jako jego laureat. MaGIK to konkurs na najciekawszy aplet z wykorzystaniem bezpłatnego oprogramowania GeoGebra, a jego organizatorem jest Fundacja Akademickie Centrum Edukacyjno-Społeczne AKCES. Uroczysty finał konkursu odbył się w polskiej siedzibie Microsoftu w Warszawie.

Paweł zajął I miejsce w kategorii „Ilustracja twierdzenia, pojęcia lub zjawiska w przyrodzie z GeoGebrą” na poziomie szkół podstawowych kl. IV – VI. Wykonana przez niego aplikacja ilustrowała współrzędne  geograficzne na kuli ziemskiej. Paweł został również nagrodzony III miejscem w kategorii „Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego”. Jego praca dotyczyła uzasadnienia wzorów na pola wybranych wielokątów.

Po wręczeniu dyplomów, przez m.in. dr Katarzynę Winkowską-Nowak – pracownika naukowego Uniwersytetu SWPS i prezesa Warszawskiego Centrum GeoGebry, laureaci mieli możliwość wygłoszenia krótkich prelekcji na temat wykonanych prac.

Zwycięskie prace konkursowe można obejrzeć TUTAJ.

Opracowała: D. Szalińska

 

FOTO I MIEJSCE PAWŁA SZALIŃSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKOLNYCH ”PLAY IN ENGLISH”

11 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu odbył się I Przegląd Teatrzyków Szkolnych ”Play in English”. W przeglądzie mogły wziąć udział grupy teatralne ze szkół podstawowych prezentujące sztuki w języku angielskim. Reprezentantami naszej szkoły byli czwartoklasiści – uczestnicy koła języka angielskiego w składzie: Artur Pastuszak IVb, Adam Kryjom IVb, Filip Pietrzak IVb, Adam Pastuszak IVb, Miłosz Skrzypczak IVb, Wiktoria Banasiak IVb, Zuzanna Duczmańska IVb, Zuzanna Basińska IVd, Sebastian Marciniak IVg, oraz Miłosz Kryś IVf. Opiekunkami młodych aktorów były anglistki: Justyna Perz i Joanna Rossowska.

Aktorzy z SP9 opowiedzieli historię biednych koziołków, którym zabrakło trawy, a na drodze do świeżego pastwiska stanął potworny troll. W poniedziałek uczniowie wzięli udział w uroczystym podsumowaniu przeglądu. Organizatorem konkursu był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu oraz SP z Moskurni. Wszyscy uczestnicy przeglądu zostali wyróżnieni przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego nagrodami książkowymi. Dodatkowo koziołki z „dziewiątki” zostały uhonorowane zajęciem II miejsca w przeglądzie, otrzymując z rąk jury dyplomy oraz pakiety nagród ufundowane przez British Council i Wydawnictwo OXFORD.

Wierzymy, że udział w przeglądzie oraz całoroczne przygotowania i próby dostarczyły aktorom niesamowitych wrażeń, nauczyły radzenia sobie z tremą, jak również zachęciły do podejmowania kolejnych językowych wyzwań.

      Opracowały: J. Perz, J. Rossowska

 

FOTO PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKOLNYCH ”PLAY IN ENGLISH”

MISTRZ ORTOGRAFII

Opanowanie zasad ortografii jest integralną częścią procesu kształtowania poprawnego pisania w języku polskim. Uczniowie dochodzą do tej umiejętności z trudem i różnymi drogami w ciągu edukacji szkolnej. Dlatego jest nam niezmiernie  miło, że możemy poszczycić się laureatem tegorocznej XX edycji konkursu ortograficznego „Mistrz ortografii”.  Jest nim Jakub Ball - uczeń  klasy 3b.     

Podsumowanie konkursu „Mistrz Ortografii” odbyło się w Forum Synagoga w obecności zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli. Uroczystość uświetnił swoją obecnością, jak co roku, pan profesor Andrzej Markowski, znany i ceniony językoznawca i leksykograf, autor wielu dyktand w ogólnopolskim konkursie „Dyktand” i w licznych konkursach regionalnych. Uczeń naszej szkoły utwierdził nas w przekonaniu, że nie taki diabeł straszny, i że z ortografią da się żyć. 

Laureatowi serdecznie gratulujemy!

                                                                                              Opracowała: B. Czekalska

 

FOTO MISTRZ ORTOGRAFII

XVI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ W BUKU

Od piątku do niedzieli w dniach  01-03 czerwca 2018 roku piłkarze ręczni UKS „Szczypiorniak” z ostrowskiej „Dziewiątki” prowadzeni przez trenera Pawła Staszaka uczestniczyli w XVI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców „Spartakus Cup” w Buku. W bardzo silnie obsadzonym turnieju wystartowało dziesięć drużyn z całej Polski. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Sportowcy SP9 rozegrali więc w całym turnieju dziewięć spotkań, pięć z nich wygrywając i ostatecznie zajęli V miejsce zdobywając, medale, nagrody rzeczowe oraz puchar.

Jestem bardzo dumna z uczniów mojej szkoły, którzy uczestniczą w zawodach rangi ogólnopolskiej, za każdym razem zajmując czołowe miejsca. Serdecznie gratuluję zawodnikom oraz trenerowi drużyny panu Pawłowi Staszakowi. Osiągane wysokie wyniki w piłce ręcznej w zawodach ogólnopolskich pokazują zasadność tworzenia oddziałów sportowych w naszej szkole – powiedziała po turnieju dyrektor szkoły Justyna Uciechowska. Najlepszym zawodnikiem zespołu okazał się bramkarz Feliks Mielcarek, natomiast najskuteczniejszym zawodnikiem został Gracjan Kryszczak. Są to uczniowie klasy piątej. Jestem zadowolony z występu moich podopiecznych. Wystąpiliśmy w tym turnieju bez dwóch podstawowych zawodników. Mimo to chłopcy spisali się bardzo dobrze i zasłużyli na duże gratulacje. Słowa pochwały za postawę należą się wszystkim zawodnikom. Jest to bowiem kolejny turniej w którym pokazaliśmy, że szkolenie w ostrowskiej „dziewiątce” ma się dobrze – powiedział po turnieju trener Paweł Staszak. Zespół wystąpił w składzie: Kacper Adamczak, Mateusz Kowalewski, Adam Krawulski, Łukasz Krawulski, Gracjan Kryszczak, Piotr Michalak, Feliks Mielcarek, Kacper Smółka, Kacper Stasiak, Bartosz Stasiak oraz Denis Zawidzki. Trenerem drużyny jest Pan Paweł Staszak.

Wyniki spotkań

UKS „Szczypiorniak” SP9 Ostrów Wlkp. – SSRIR „Start” Konin                      11:8                                                                                               

UKS „Szczypiorniak” SP9 Ostrów Wlkp. – KS „Viktoria” Piaseczno                9:9                             

UKS „Szczypiorniak” SP9 Ostrów Wlkp. – WKS „Śląsk” Wrocław                  9:12                                                                                                       

UKS „Szczypiorniak” SP9 Ostrów Wlkp. – MKS „Tęcza” Kościan                   9:14                                                                                                 

UKS „Szczypiorniak” SP9 Ostrów Wlkp. -  KS „VIVE” Kielce                           11:8                                      

UKS „Szczypiorniak” SP9 Ostrów Wlkp. – KS „Szczypiorniak” Gniezno       17:2                                                                                               

UKS „Szczypiorniak” SP9 Ostrów Wlkp. – AZS :Politechnika” Koszalińska   7:3                               

UKS „Szczypiorniak” SP9 Ostrów Wlkp. – UKS „Spartakus” Buk                 14:11                                                                                                       

UKS „Szczypiorniak” SP9 Ostrów Wlkp. – UKS „Trops” Poddębice             19:3                                                                                                 

Klasyfikacja końcowa:

1. KS „Viktoria” Piaseczno

2. WKS „Śląsk” Wrocław

3. MKS „Tęcza” Kościan

4. SSRIR „Start” Konin

5. UKS Szczypiorniak SP 9 Ostrów Wielkopolski

6. UKS Spartakus Buk

7. AZS Politechnika Koszalińska

8. KS Vive Kielce

9. KS „Szczypiorniak” Gniezno

10. UKS Trops Poddębice

Opracował: P. Staszak

 

FOTO XVI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ W BUKU

II MIEJSCE W TURNIEJU KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT ROCZNIKA 2006 O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO

We wtorek 5 czerwca w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

W zawodach wzięły udział reprezentacje SP 1, SP 5, SP 7, SP 9 oraz SP 11.

Turniej dostarczył wiele emocji, mecze były bardzo zacięte i pełne walki!

Nasza drużyna zajęła wysokie, II miejsce - przegrywając nieznacznie (27-32) z SP 11 - ostatecznymi zwycięzcami turnieju. Trzecie miejsce wywalczył zespół SP 1, czwarte SP 5, a piąte SP 7.

Nie zabrakło również nagród indywidualnych w postaci statuetek i upominków. Nagrodę MVP dostała Magda Grodzka (SP 11), natomiast najlepszym strzelcem turnieju okazała się nasza reprezentantka - Malwina Linka!

Kolejne wyróżnienia przypadły najlepszym zawodniczkom swoich drużyn, które otrzymały: Tatiana Wawrocka (SP 1), Ewa Kaszyńska (SP 5), Joanna Dominik (SP 7), Kinga Orchowska (SP 9), Julia Kowal (SP 11).

Wyniki SP 9: SP9 28-7 SP7 SP9 31-12 SP1 SP9 27-32 SP11 SP9 29-20 SP 5

Turniej finansowany przez spółki Centrum Rozwoju Komunalnego (MZZ oraz MZO) oficjalnie rozpoczęła i zakończyła Pani Dyrektor - Justyna Uciechowska.

Skład SP9 i pkt. : Linka 39, Orchowska 33, Małecka 14, Dudka 10, Szkudlarek 8, Kurczaba 4, Kalemba 2, Kamińska 2, Wojciechowska 2, Szkudłapska, Rogala, Neugebauer, Kurzac. Trener: M.Staszak.

Opracował: M. Staszak

 

FOTO II MIEJSCE W TURNIEJU KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT ROCZNIKA 2006 O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA OSTROWA...

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd