OSIĄGNIĘCIA

DRUGI NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR9

9 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbył się drugi Noworoczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 9. W zawodach uczestniczyło siedem drużyn z ostrowskich szkół podstawowych. Turniej otworzyła wicedyrektor szkoły pani Iwona Wojciechowska. Sportowe zmagania zostały przeprowadzone systemem gry z podziałem na dwie grupy trzy i czterozespołowe. Dzięki temu drużyny rozegrały maksymalną ilość meczy. Po rozgrywkach grupowych młodzi piłkarze grali o miejsca, a najlepsza czwórka rozegrała dwa małe półfinały. Dzięki temu wyłoniono ścisłych finalistów czyli piłkarzy SP 6 i SP 9. Tak, jak w roku poprzednim, lepsi okazali się piłkarze dziewiątki, wygrywając cały turniej. Młodsi koledzy z drugiego zespołu zajęli siódme miejsce. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Maksymilian Dziuba. Turniej podsumowała wicedyrektor szkoły pani Iwona Wojciechowska wręczając nagrody, dyplomy, puchary.
Szkołę Podstawowa nr 9 reprezentowali:
SP 9 – I Maksymilian Dziuba, Hubert Jurasik, Jakub Pietrzak, Piotr Igielski, Gustaw Wodniczak , Eryk Marcinkowski, Oskar Fengler, Mieszko Szymoniak, Tomasz Wieschalla.
SP 9 – II Cebulski Kamil, Czelusta Jakub, Czerwiński Mateusz, Haduch Krystian, Kalinowski Witold, Kołodziejski Kamil, Śliwiński Nikodem.
Opiekunem zespołów był pan Przemysław Nowak.

Opracował: P. Nowak

 

FOTO DRUGI NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR9

MAKIETA MOJEJ SZKOŁY

W piątek 13 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Matematycznego „Makieta mojej szkoły” zorganizowanego przez SP 6 w Ostrowie.  Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych miasta Ostrowa Wielkopolskiego i ich rodziców. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej makiety szkoły, do której uczeń uczęszcza. W konkursie wzięło udział pięcioro uczniów z klas czwartych i piątych naszej szkoły. Dzieci  i ich rodzice poświęcili na wykonanie makiet  sporo czasu, ale wspólna praca przyniosła im wiele radości i satysfakcji , powstały piękne i oryginalne prace. Udział w konkursie był też okazją do zdobycia nowych umiejętności.

Podczas ogłoszenia wyników konkursu okazało się, że makiety wykonane przez naszych uczniów zostały wysoko ocenione: Filip Piwoński z klasy V c zdobył II miejsce, a Ewa Szpera z klasy IV d otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

                    Opracowała:  E. Waleńska

 

FOTO MAKIETA MOJEJ SZKOŁY

OSTROWIANKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 9 IM. JANA PAWŁA II NAJLEPSZA W WIELKOPOLSCE W TENISIE STOŁOWYM

Gabrysia Lubieniecka - uczennica klasy IV b Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim została najlepszą zawodniczką w Wielkopolsce podczas II Grand Prix Wielkopolski w Tenisie Stołowym w kategorii żaczek, które odbyło się 9 grudnia 2018 roku w Poznaniu. Dzięki temu osiągnięciu czwartoklasistka zagwarantowała sobie udział w imprezie ogólnopolskiej w dniach 11 - 13 stycznia we Wałbrzychu.

Uczennica jest wychowanką Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego, która działa od września br. także przy ostrowskiej „dziewiątce”. Zajęcia odbywają się pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Dudzińskiej - doświadczonego trenera tenisa stołowego i prowadzone są 2 razy w tygodniu w poniedziałki i piątki od godziny 17:00. Prowadzący treningi zapraszają wszystkie zainteresowane dzieci do udziału w zajęciach proponowanych przez Akademię.

Dyrekcja szkoły serdecznie gratuluje „Małej Mistrzyni” i życzy dalszych sukcesów!

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "NASZE GODŁO - ORZEŁ BIAŁY"

28 listopada 2018r. odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego z okazji 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ  POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Organizatorem była Szkoła Podstawowa  w Gostyczynie.  Honorowy patronat nad konkursem objęli: Senator RP - Łukasz Mikołajczyk, Poseł na Sejm RP - Tomasz Ławniczak oraz Wicewojewoda Wielkopolski - Marlena Maląg.

Konkurs był adresowany do uczniów z klas I-III szkół podstawowych powiatu ostrowskiego oraz gminy Nowe Skalmierzyce. Tematyka konkursu związana była z obchodami tej wyjątkowej rocznicy. Praca plastyczna dotyczyła jednego z symboli narodowych Godła Polski - "Nasze Godło - Orzeł Biały".

Spośród nadesłanych na konkurs 189 prac, jury konkursowe doceniło również prace plastyczne uczniów naszej szkoły. Komisja brała pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematem i warunkami uczestnictwa, kreatywność, samodzielność oraz estetykę wykonania.      

Prace uczniów z klasy III b (opiekun Donata Wieczorek) zostały wyróżnione przez komisję. Julia Paprzycka zdobyła III miejsce, natomiast Remigiusz Rybak wyróżnienie. Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim naszym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej "przygody ze sztuką".

  Opracowała: D. Wieczorek

 

FOTO POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "NASZE GODŁO - ORZEŁ BIAŁY"

KODERZY Z NASZEJ SZKOŁY ZDOBYLI PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE PROGRAMOWANIA!

Maksymilian Sikora oraz Mateusz Trzmiel (uczniowie klasy 6b) zdobyli I miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Scratch organizowanym w Szkole Podstawowej nr 7 im. Generała Józefa Bema w Ostrowie Wielkopolskim. W zmaganaich informatycznych udział wzięło siedem dwu- i trzyosobowych zespołów z ostrowskich szkół podstawowych. Konkurs składał się z dwóch różnych, ściśle programistycznych etapów. Pierwszym z nich było tzw. "debugowanie", czyli znajdowanie błędów w kodzie, nastepnie poprawianie go w ten sposób, aby uzyskać porzadany efekt działania programu. Wszyscy uczestnicy otrzymali trzy projekty, do których musieli wykonać konkretne zadania. Drugi półtoragodzinny blok konkursu "Freestyle" to tworzenie programu edukacyjnego z 10 losowo wybranych bloczków Scratcha. Zadanie to wymagało kreaywnośći, pomysłowości, ale także wytrwałości w dążeniu do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu. W tej kategorii nasi Koderzy spisali się wzorowo wykonując program do nauki rozwiązywania działań arytmetycznych! I to oni w obu kategoriach okazali się najlepsi!

Na zakończenie organizatorzy przygotowali dla uczestników słodką niespodziankę jaką był tort "Scratch". Maksymilian i Mateusz wrócili do szkoły z pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Mamy nadzieję, że takie wydarzenia zachęcą jeszcze bardziej młodzież do nauki programowania. Warto zaznaczyć, że konkurs odbywał się okresie trwania Europejskiego Tygodnia Kodowania "Meet and Code", podczas którego w wielu krajach odbywają się inicjatywy mające na celu promowanie nauki kodowania komputerowego. Dziękujemy Organizatorom za przeprowadzenie konkursu i jeszcze raz gratulujemy zwycięcom!

Opracował: M. Berkowski

 

FOTO KODERZY Z NASZEJ SZKOŁY ZDOBYLI PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE PROGRAMOWANIA!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY KLAS I – III

        Patataj, patataj,
     Pojedziemy w cudny kraj!
Tam, gdzie Wisła modra płynie,
    Szumią zboża na równinie.

„Piękno kraju ojczystego w utworach Marii Konopnickiej” to tytuł XVI Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego, jak zawsze o tej porze, w Szkole Podstawowej nr 1.  W tym roku, w związku z obchodami 100–lecia odzyskania niepodległości, konkurs miał na celu ukazanie naturalnego piękna naszego kraju i rozbudzanie miłości do Ojczyzny.

Licznie zgromadzonych uczniów i ich opiekunów powitała wiceprezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Ewa Matecka życząc dobrej zabawy i sukcesów w tworzeniu swoich dzieł.

Reprezentacje naszej szkoły wykonały bardzo piękne, oryginalne i barwne prace. Klasy pierwsze reprezentowali: Nina Półtorak, Gabriela Dębicka i Maja Matysiak, klasy drugie: Iga Chałupniczak, Marcel Mrowiński i Marcel Tomalak.

Wielką  niespodziankę sprawili nam drugoklasiści, którzy zdobyli drugie miejsce na swoim poziomie, wśród wielu ostrowskich szkół. Zwycięzcy otrzymali książki Marii Konopnickiej, a wszyscy - pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy młodym artystom i namawiamy do rozwijania swoich talentów.

Opracowała: M. Łuczak

 

FOTO MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY KLAS I – III

IV MIEJSCE W FINALE OGÓLNOPOLSKIM SZCZYPIORNISTÓW „DZIEWIĄTKI”!

    W Kaliszu w dniach 18-20 czerwca odbył się Finał Ogólnopolski „Kocham Ręczną na Orliku", zorganizowany przez Fundację Orły Sportu przy wsparciu PGNiG oraz ZPRP. W zawodach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim pod wodzą trenera Macieja Staszaka. W ramach akcji „Kocham Ręczną na Orliku” od poniedziałku w hali Arena Kalisz rywalizowały 32 najlepsze zespoły w kraju - 16 mistrzów województw wśród chłopców oraz dziewczynek z klas 4 szkół podstawowych. Projekt podzielony został na 3 etapy - eliminacje wojewódzkie, finały wojewódzkie oraz finał ogólnopolski.

   Szczypiorniści „Dziewiątki” po rozgrywkach grupowych wywalczyli awans do ćwierćfinału, w którym rozprawili się z Województwem Śląskim 21-13. W meczu półfinałowym zawodnicy SP9 musieli uznać wyższość drużyny z Województwa Opolskiego, przegrywając jedną bramką (19-18) – jak się później okazało - z późniejszymi zwycięzcami Finału! „Jestem dumny z postawy moich podopiecznych, w gronie 16 zwycięzców poszczególnych województw zdobyliśmy wysokie, czwarte miejsce! Chłopcy dali z siebie wszystko i zaprezentowali swoje – niemałe już – umiejętności.” Powiedział trener Maciej Staszak Zespół w składzie: Jakub Strankowski, Denis Zawidzki, Dominiki Wojtasik, Piotr Kryjom, Piotr Berka, Mateusz Maciejski, Mikołaj Kupczyk, Jakub Lisiecki.

   Wyniki chłopców z SP9: Wielkopolskie 19-17 Lubelskie Wielkopolskie 17-11 Świętokrzyskie Wielkopolskie 11-16 Warmińsko-Mazurskie Ćwierćfinał: Wielkopolskie 21-13 Śląskie Półfinał: Wielkopolskie 18-19 Opolskie Mecz o 3 miejsce: Wielkopolskie 10-14 Warmińsko-Mazurskie

Opracował: M.Staszak

 

FOTO IV MIEJSCE W FINALE OGÓLNOPOLSKIM SZCZYPIORNISTÓW „DZIEWIĄTKI”!

GRATULACJE OD PANI PREZYDENT DLA LAUREATÓW

19 czerwca w Sali Kolumnowej ostrowskiego Ratusza odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich dla uczniów szkół podstawowych. Wśród zaproszonych znalazło się również pięcioro uczniów naszej szkoły.

Listy gratulacyjne oraz drobne upominki z rąk Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek odebrali:

Oliwier Urbaniak (kl. 4c) - laureat konkursu Malowany Dzień Środowiska (opiekun: E. Skupińska)

Eliza Kubicka (kl. 5a) - laureatka XXI Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową (opiekun: M. Przegoń)

Julia Mieszała (kl. 4b) - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień" (opiekun: M. Przegoń)

Adam Pastuszak (kl. 4b) - laureat VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Marii Konopnickiej (opiekun: M. Przegoń)

Paweł Szaliński (kl. 6b) - laureat III Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów Matematyka & GeoGebra (opiekun: A. Resler)

Po wręczeniu listów gratulacyjnych Pani Prezydent zaprosiła wszystkich obecnych na słodki poczęstunek.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!

Opracowała: A. Resler

 

FOTO GRATULACJE OD PANI PREZYDENT DLA LAUREATÓW

PODSUMOWANIE POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Dziś z ostrowskiego Rynku wyruszył kolejny autobus oklejony rysunkami dzieci, które wygrały konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”. Maja Dziuba, laureatka konkursu, razem ze swoją klasą I a została zaproszona na to wydarzenie. Po spotkaniu z panią Prezydent Beatą Klimek, pierwszoklasiści oglądali swoje prace, pozowali do zdjęć a na zakończenie odbyli przejażdżkę po mieście. Pani Prezydent zachęcała dzieci do korzystania z MZK, ponieważ w czasie wakacji mogą jeździć bezpłatnie na wszystkich liniach.  

Opracowała: M. Łuczak

 

FOTO PODSUMOWANIE POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

I MIEJSCE PAWŁA SZALIŃSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

Paweł Szaliński, uczeń klasy VIb Szkoły Podstawowej nr 9 otrzymał zaproszenie do Warszawy na rozstrzygnięcie III Ogólnopolskiego Konkursu Matematyka & GeoGebra MaGIK, jako jego laureat. MaGIK to konkurs na najciekawszy aplet z wykorzystaniem bezpłatnego oprogramowania GeoGebra, a jego organizatorem jest Fundacja Akademickie Centrum Edukacyjno-Społeczne AKCES. Uroczysty finał konkursu odbył się w polskiej siedzibie Microsoftu w Warszawie.

Paweł zajął I miejsce w kategorii „Ilustracja twierdzenia, pojęcia lub zjawiska w przyrodzie z GeoGebrą” na poziomie szkół podstawowych kl. IV – VI. Wykonana przez niego aplikacja ilustrowała współrzędne  geograficzne na kuli ziemskiej. Paweł został również nagrodzony III miejscem w kategorii „Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego”. Jego praca dotyczyła uzasadnienia wzorów na pola wybranych wielokątów.

Po wręczeniu dyplomów, przez m.in. dr Katarzynę Winkowską-Nowak – pracownika naukowego Uniwersytetu SWPS i prezesa Warszawskiego Centrum GeoGebry, laureaci mieli możliwość wygłoszenia krótkich prelekcji na temat wykonanych prac.

Zwycięskie prace konkursowe można obejrzeć TUTAJ.

Opracowała: D. Szalińska

 

FOTO I MIEJSCE PAWŁA SZALIŃSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!