Co roku, o tej porze, Szkoła Podstawowa nr 5 organizuje Powiatowy Konkurs Plastyczny, pod hasłem  „Świat dziecka w obrazach”. Znany już cykl projektów, w którym uczestniczą uczniowie klas I – III obejmuje swym zasięgiem nie tylko ostrowskie szkoły, ale cały powiat. 

     Dziesiąta edycja nosiła tytuł „Jak pies z kotem”, a patronat nad nią objęłą Prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego – pani Beata Klimek. Na konkurs wpłynęło 350 prac wykonanych pod kierunkiem 59 nauczycieli. Komisja złożona ze znanych i cenionych artystów plastyków wyłoniła 15 prac do równorzędnych nagród i 15 prac do wyróżnień. Dużym sukcesem mogą poszczycić się uczniowie naszej szkoły, bo zdobyliśmy aż trzy nagrody i jedno wyróżnienie. Nagrodzeni dyplomami i pięknymi książkami zostali: Łucja Kowalska i Borys Kaczmarek - z klasy II b (wych. pani Donata Wieczorek) oraz Maria Ziółkowska - z klasy III d (wych. pani Wioleta Oscenda). Wyróżnienie otrzymał Andrzej Luboński – z klasy I a (wych. pani Maria Łuczak). Oprócz nagrodzonych, komisja zakwalifikowała prace do wystawy.

     Ekspozycja jest udostępniona wszystkim uczestnikom konkursu oraz osobom zainteresowanym w holu Szkoły Podstawowej nr 5.

Oopracowała: M. Łuczak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!