W miniony wtorek, 21 listopada w ostrowskim Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastyczno – Literackiego pt: „Opowiadanie, bajanie”. Uroczystość uświetnił niezwykle zabawny występ Aty Mi – ostrowskiej pisarki i performerki, która przedstawiła spektakl połączony z konkursem pt: „Chcesz mieć przyjaciela – urodź sobie krokodyla”. I tym razem talent uczniów naszej szkoły  został doceniony i dostrzeżony. Spośród 132 nadesłanych prac jury nagrodziło 15 prac a wyróżniło 3 . W gronie laureatów znalazły się uczennice z klasy VI b (wych. Izabela Trelka): Maria Wawrzyniak, Katarzyna Grzywacz, oraz Weronika Zielezińska. Wszystkie nagrody były równorzędne, a dziewczynki właśnie taką nagrodę zdobyły za wykonanie pracy grupowej pt: „Pan i Pani Deska”. W swojej pracy przestrzennej przedstawiły krótką, zabawną historię małżeństwa....desek. Kolejną nagrodę otrzymała również Aniela Dębicka z klasy III e (wych. Katarzyna Śliwińska) za niezwykłą pracę – książeczkę interaktywną pt: „Willa Mała Kotka”. Jeśli jesteście ciekawi tych oraz innych prac zapraszamy serdecznie do odwiedzania bardzo ciekawej wystawy pokonkursowej w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek” mieszczącej się na pierwszym piętrze Młodzieżowego Domu Kultury. Nie możemy tu pominąć nazwisk laureatek – uczennic naszej szkoły, które zdobyły nagrody działając na zajęciach artystycznych poza szkołą. Są to: Nadia Napieralska z klasy V a (wych. Katarzyna Wojtysiak) oraz Julia Bęcka z klasy III b (wych. Beata Czekalska). Gratulujemy naszym uzdolnionym dziewczynkom i oczywiście życzymy kolejnych artystycznych sukcesów! :)

opracowała: M. Przegoń

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!