Cieszymy się bardzo z każdego sukcesu naszych młodych artystów i jesteśmy z nich naprawdę dumni. Tak było i tym razem. W XXI edycji Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową prace plastyczne dwoje uczniów z naszej szkoły zostały dostrzeżone i nagrodzone. Konkurencja była ogromna. Spośród 3413 prac plastycznych z 307 placówek oświatowych z całego województwa wielkopolskiego jury konkursowe (w składzie  dr Jolanta Wdowczyk, Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu – Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, dr Agnieszka Godszling, Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu –Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu  oraz Dariusz Grodziński, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu) nagrodziło i wyróżniło prace 120 uczestników. 16 grudnia na scenie pleszewskiego kina Hel, podczas uroczystego podsumowania nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew otrzymała Eliza Kubicka z klasy V a (wych. K. Wojtysiak), natomiast wyróżnienie otrzymała Mateusz Trzmiel z klasy V b (wych. S. Napieralska). Eliza i Mateusz wykonali kartki bożonarodzeniowe na lekcji plastyki (pod kierunkiem p. M. Przegoń) w technice graficznej -  monotypii. Naszym młodym artystom gratulujemy serdecznie i oczywiście życzymy kolejnych sukcesów na polu sztuki! :)

Opracowała: M. Przegoń

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!