Mamy sportowca roku 2018 Wielkopolski w kategorii junior!

Maksymilian Dziuba uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął jako trzylatek w Akademii Piłkarskiej pana Tomasza Szycha. Trenował z chłopcami o 3 lata starszymi. Na piąte urodziny Maksa prezentem był trening w Lechu Poznań. Spodobał się trenerom i tak jeździ do dzisiaj. W tym roku minie osiem lat. Obecnie drużyna Maksymiliana świetnie radzi sobie w meczach ligowych, sparingach i turniejach. Maks w Lechu Poznań gra na pozycji środkowego pomocnika. Jako ośmiolatek znalazł się w „złotej grupie” Lecha. W aucie spędza pół życia. Tam uczy się i czyta książki. Wspólnie z rodzicami trzy razy w tygodniu pokonuje trasę Ostrów – Poznań – Ostrów. W 2012 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka  za wyjątkową pasję do sportu oraz poświęcenie. Od roku 2015 gra także w reprezentacji naszej szkoły, również na pozycji środkowego pomocnika. Jest kapitanem zespołu. Przez trzy lata wraz z drużyną był wielokrotnym mistrzem Ostrowa i rejonu kaliskiego. Ukoronowaniem sukcesów w szkolnej piłce nożnej było zdobycie wicemistrzostwa Wielkopolski. Oprócz wyjątkowego talentu, który niewątpliwie posiada, Maks jest bardzo pracowity i wytrwały a przy tym skromny. Na boisku i w szkole służy zawsze pomocą. Jest też bardzo dobrym uczniem. Dzięki rodzicom może pogodzić zamiłowanie do sportu ze szkolnymi obowiązkami.

Opracował: P. Nowak