16 stycznia w ostrowskim Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się podsumowanie XI Powiatowego  Konkursu Plastycznego pt: „Cuda na kiju”. Prace uczestników oceniało profesjonalne jury artystów plastyków w składzie: pani Lidia Głazik – artystka, rzeźbiarka, wykładowca na kaliskim Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu pani Maria Szeląg – artystka, absolwentka Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu, grafik w Ostrowskim Centrum Kultury oraz instruktorka rysunku w ILO w Ostrowie Wielkopolskim, oraz pan Karol Kierzynka – artysta grafik, projektant graficzny w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Jury po obejrzeniu 148 prac postanowiło przyznać 30 równorzędnych nagród oraz 30 równorzędnych wyróżnień.

     Jesteśmy dumni, iż w gronie laureatów tegorocznej edycji  konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły. I to w tak licznym gronie! Nagrody otrzymały: Aniela Dębicka z klasy III e (wych. Katarzyna Śliwińska) oraz Maria Michałowska – Rzeźnik z klasy IV c (wych. Ewa Mucha – Lewicka). Aniela wykonała zwierzaka – cudaka z szarego papieru, natomiast Marysia – recyklingowego konika z nakrętek i butelek. Wyróżnienia otrzymali: Olga Ćwiklak i Filip Piwoński z klasy IV c (wych. Ewa Mucha – Lewicka) oraz Inga Kłopocka z klasy VI c (wych. Magdalena Przegoń). Nagrody wręczała pani Anna Torz - dyrektor MDK oraz członkowie jury konkursowego. Imprezę  prowadziła natomiast pani Hanna Olejnik – na co dzień prowadząca zajęcia w ostrowskim MDK. Podsumowanie konkursu uświetnił koncert zespołu rockowo – bluesowego pod kierunkiem pana Mariusza Chocaja. Wspomnieć należy, że laureatkami konkursu zostały również uczennice naszej szkoły, które wykonały prace na dodatkowych zajęciach plastycznych: Julia Bęcka z klasy III b, Marysia Ziółkowska z klasy III d, Nadia Napieralska, Julia Myszkowska i Matylda Herjan z klasy V a. Jak widać w naszej szkole jest wielu młodych, zdolnych artystów. Ich prace możemy podziwiać także poza murami naszej szkoły, z czego jesteśmy bardzo dumni! Dlatego zapraszamy wszystkich serdecznie na zwiedzanie wystawy pokonkursowej w Galerii „Pędzelek” w ostrowskim MDK. Naprawdę warto! Naszym artystom zaś gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów na polu sztuki.

Opracowała: M.Przegoń

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd