W piątkowe popołudnie w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 odbył się mecz Wielkopolskiej Ligi Koszykówki w kategorii u12K. Naszymi przeciwniczkami był klub Enea AZS Poznań, zrzeszający ponad 40 dziewcząt w roczniku 2006!

Nasze dziewczęta wyśmienicie rozpoczęły mecz, dzięki niesamowitej skuteczności rzutów do kosza wygraliśmy pierwszą kwartę aż 29-3!

W połowie meczu na tablicy wyników ukazał się wynik 47-7, a przy takiej różnicy punktów według regulaminu nasz zespół mógł bronić tylko od połowy boiska.

Jednak i to nie przeszkodziło koszykarkom "dziewiątki" w odniesieniu okazałego zwycięstwa w stosunku 86-32.

Każda zawodniczka dołożyła swoją cegiełkę do wygranej. Cieszy fakt, że wszystkie nasze koszykarki miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

Warto dodać, że na wysokości zadania stanęli również rodzice, dziadkowie i przyjaciele dziewczynek, dopingując nas przez całe spotkanie!!!

UKS Dziewiątka 86-32 ENEA AZS Poznań Punkty dla "dziewiątki: Linka 21, Orchowska 16, Dudka 15, Małecka 10, Szkudlarek 8, Kamińska 6, Neugebauer 6, Kurczaba 2, Kalemba 2, Szkudłapska, Wojciechowska, Kurzac, Pasternicka. Trener: M. Staszak.

Opracował: M.Staszak