W minioną środę w ostrowskim I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się podsumowanie V Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Niektórzy lubią poezję” – liryka Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza, na które zostali zaproszeni laureaci pisemnego i ustnego etapu zmagań konkursowych. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się mini recitalem w wykonaniu licealistów. Autorskie interpretacje utworów z repertuaru Anny Jantar i zespołu Perfect wprowadziły zebranych w liryczną atmosferę. Następnie głos zabrały panie: dr Olga Janicka – autorka testu konkursowego, Urszula Twardowska – dyrektor SP 7 oraz Grażyna Krolek – pomysłodawca i koordynator polonistycznych zmagań. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło pani Jolanty Maćkowiak – Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego, która pogratulowała wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym. W zaszczytnym gronie laureatów znaleźli się nasi szóstoklasiści: Wiktoria Czerniak z kl. VI b oraz Krzysztof Kulak z kl. VI c. Warto podkreślić, iż jury doceniło wypowiedź ustną Wiktorii i przyznało jej wyróżnienie. Honorowy patronat nad konkursem objęła pani Beata Klimek - Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Inspirowanie i rozwijanie zainteresowań humanistycznych uczniów przyczynia się do propagowania czytelnictwa, upowszechniania wiedzy polonistycznej i umiejętności z zakresu teorii literatury oraz nauki o języku. Kolejne zmagania konkursowe już za rok!

Opracowały: S. Napieralska i I. Trelka

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!