W piątek 16 marca odbył się w Szkole Podstawowej nr 14 konkurs „Matematyczny Ostrów”. Konkurs skierowany jest do szóstoklasistów, każda szkoła mogła wystawić jedną 3-osobową drużynę. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Marcelina Grzęda kl. VI b, Jan Janiak kl. VI b i Krzysztof Kulak kl. VI c. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się znajomością ulic, obiektów Ostrowa, umiejętnościami topograficznymi, a przede wszystkim umiejętnościami matematycznymi. Zadania wykonywane były w wyznaczonym czasie, a więc potrzebna była duża koncentracja, sprawność kojarzenia i myślenia oraz biegłość w liczeniu. Rywalizacja była bardzo wyrównana, po zakończeniu wszystkich konkurencji okazało się, że drużyna z SP „Edukator” oraz nasz zespół zdobyły taką samą liczbę punktów. Obie drużyny dostały do rozwiązania dodatkowe zadanie, które było liczone na czas. Na szczęście nasi uczniowie zdołali opanować emocje, jako pierwsi zgłosili rozwiązanie i było ono poprawne. Ostatecznie nasza drużyna zajęła III miejsce. Na I miejscu uplasowała się drużyna z SP 5, a na II uczniowie z SP 1.

Podczas konkursu panowała miła atmosfera oraz zdrowa rywalizacja. Po zakończeniu konkurencji uczestnicy turnieju mieli okazję obejrzeć ciekawą prezentację dotyczącą złudzeń optycznych.

Cieszymy się z wyniku naszych uczniów i gratulujemy sukcesu!

Opracowała: E. Waleńska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!