Miło nam powiadomić, iż uczennice z kl. 4i Julia Wróbel i Oliwia Spychałowicz (wykonujące prace pod kierunkiem p. Małgorzaty Młodej) otrzymały wyróżnienie w konkursie plastycznym, którego organizatorem był Departament Edukacji i Nauki przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Temat przewodni konkursu to „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”. Tegoroczna edycja dotyczyła działalności Polaków w Bretanii (Francja). Wręczenie nagród odbyło się podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu.

Uroczystą Galę zaszczycił swoją obecnością Christophe Paoli, Attache ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej, Ambasada Francji w Polsce. Celem konkursu, który odbywa się co roku,  jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w konkursie daje możliwość dalszego rozwijania wrażliwości i kreatywności, poprzez twórczość artystyczną, zwracania uwagi na piękno otaczającego nas świata oraz różnorodność kulturową.

Julce i Oliwii serdecznie gratulujemy i jednocześnie zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Opracowała: M. Młoda

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!