27 marca w Szkole Podstawowej nr 13 odbyło się podsumowanie II Międzyszkolnego Konkursu pt: „Zwyczaje i Tradycje Świąteczne – PALMA WIELKANOCNA”. Jednym z laureatów konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną został uczeń naszej szkoły - Piotr Perz , kl. IV b, który zdobył II miejsce. Zadanie uczniów polegało na wykonaniu palmy wielkanocnej z naturalnych surowców, bądź przy użyciu bibuły, krepiny itd. Jak wiemy, palma wielkanocna to gałązka palmy lub wierzby, lub wiązanka żywych i suszonych roślin przygotowywana przed Wielkanocą na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy i święcona podczas uroczystości Niedzieli Palmowej.

Podsumowanie konkursu uświetnił występ uczniów SP13 oczywiście o tematyce świątecznej. Podczas krótkiego przedstawienia dowiedzieliśmy się m.in.:  że palmy wielkanocne różniły się wyglądem w zależności od regionu Polski. Nagrody i dyplomy wręczała dzieciom dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 – pani Jolanta Przybyłek. Gratulujemy Piotrowi serdecznie i życzymy dalszych sukcesów nie tylko na polu sztuki!

Opracowała: M. Przegoń

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!