9 kwietnia 2018 roku w restauracji „Malwa” przy ul. Krotoszyńskiej w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów plastycznych pt: „Orzeł biały – nasza duma” nad którym patronat honorowy objął marszałek Senatu RP oraz „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień”, który został zorganizowany przez Senacki Zespół Strażaków.

Uroczystość otworzył Senator RP pan Łukasz Mikołajczyk, a całość prowadziła pani Karolina Winiecka – asystentka Senatora. Miło nam poinformować, że laureatkami jednego z wyżej wymienionych konkursów, a mianowicie ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień”, którego hasło brzmiało „Strażak i ja” zostały  dwie uczennice naszej szkoły: Julia Mieszała, która zdobyła I miejsce oraz Olga Włodarczyk, która została wyróżniona. Dziewczynki są uczennicami klasy IV b. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice, której tematem przewodnim było ukazanie konkretnych sytuacji życia codziennego, w których wystąpić może zagrożenie pożarem lub właściwego postępowania w przypadku pożaru.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz podopiecznych placówek opiekuńczych. Konkurencja była ogromna i trudne zadanie stało przed jury konkursowym w skład którego weszli: dyrektor SP9 – pani Justyna Uciechowska, wicedyrektor SP9 – pani Maria Gryczka, prezes Stowarzyszenia „Ludzie dla ludzi” - pani Teresa Larek oraz dyrektor biura senackiego – pan Dawid Korzeniewski. Do Biura Senatorskiego Senatora RP Łukasza Mikołajczyka nadesłano 343 prace, w tym 297 wykonanych przez uczniów szkół podstawowych. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane podczas finału konkursu w Senacie w maju 2018r, a ich autorzy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy serdecznie naszym laureatkom i życzymy im kolejnych sukcesów nie tyko na polu sztuki.

Opracowała: M. Przegoń

Zdjęcia pochodzą z portalu naszrynek.pl

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!