12 kwietnia 2018 r. uczennice klasy III b – Julia Bęcka, Julia Klamka i Maja Puchalska wzięły udział w XI Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Zdrowiu „Warto żyć zdrowo”, pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas trzecich z ostrowskich szkół podstawowych. Głównym celem turnieju było propagowanie zdrowego stylu życia i wiedzy prozdrowotnej, natomiast ocenie podlegały odpowiedzi na pytania z wiedzy o zdrowiu i znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy. Trzecioklasistki reprezentujące naszą szkołę zdobyły III miejsce. Nasze laureatki wykazały się dużą wiedzą na temat świadomego dbania o zdrowie własne i innych. Konkurs przebiegał w atmosferze zdrowej rywalizacji i był okazją do świetnej zabawy.

Zdrowie jest dla każdego z nas bardzo ważne. Gdy jesteśmy zdrowi, czujemy się dobrze, mamy dobre samopoczucie, nie odczuwamy żadnych dolegliwości i nie musimy się dodatkowo martwić. Niestety, obecnie choroby czyhają na nas niemal wszędzie, dlatego warto wiedzieć, jak dbać o swoje zdrowie, by uniknąć zachorowań co udowodniły uczennice SP9!

Opracowała: B. Czekalska