W czwartek 12 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim. W skład drużyny wchodzili: Wiktoria Czerniak, Nadia Napieralska, Bartosz Gomółka i Remigiusz Zalewski  – uczniowie klasy Va i VIb - opiekunem była pani Maria Grobelna.

Pierwszym wyzwaniem, przed którym stanęła drużyna był praktyczny sprawdzian umiejętności jazdy na rowerze. Była to jazda sprawnościowa (tor przeszkód) i jazda  drogowa (Miasteczku Ruchu Drogowego). Doskonale poradzili sobie z jazdą po Miasteczku, natomiast najwięcej emocji i trudności dostarczyło pokonanie bardzo trudnego toru przeszkód, gdzie uczestnicy musieli pokonać m.in. slalom, tarkę, ósemkę, żmijkę i wiele innych przeszkód. Kolejnym zadaniem turnieju był egzamin z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (za wykonanie tego zadania otrzymali maksymalną ilość punktów), a następnie uczniowie przystąpili do rozwiązania testu teoretycznego.

Wszyscy zawodnicy – mimo, że nie było łatwo – dali z siebie wszystko i zasługują na duże uznanie. Ostatecznie drużyna zajęła bardzo dobre II miejsce i zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Oprócz sukcesu drużynowego uczestnicy konkursu odnieśli sukces w klasyfikacji indywidualnej -  II miejsce zajął Remigiusz Zalewski , III miejsce – Bartosz Gomółka.

Opracowała: M. Grobelna

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!