W środę 25 kwietnia na Stadionie Klubu Sportowego STAL przy ulicy Kusocińskiego 1 odbyły się XXXIII Biegi Przełajowe o Puchar Klubu Olimpijczyka przy SP 5 w Ostrowie Wielkopolskim. W zawodach mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie klas IV, V oraz VI. Nasza reprezentacja liczyła 26 osób a uczestnicy musieli pokonać dystans 450m (roczniki 2006, 2007 i młodsze) i 750m (rocznik 2005). Jest nam niezmiernie miło poinformować że, zarówno w biegach dziewczynek oraz chłopców zajęliśmy miejsca na podium. Drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Marta Mrowińska z klasy IV B oraz trzecie miejsce zajęła Weronika Kurczaba z klasy V D. Zwycięzcą swojego biegu został Denis Zawidzki z klasy V D. W następnym rozgrywanym biegu na najniższym stopniu podium stanęła kolejna reprezentantka klasy V D Malwina Linka. Warto zauważyć że, cała nasza reprezentacja zajmowała czołowe miejsca w swoich biegach co zaowocowało zdobyciem pucharu za drużynowe trzecie miejsce! Impreza była świetna promocją zdrowego stylu życia, propagowaniem idei olimpijskiej oraz popularyzacją biegów wśród dzieci. Dodatkowymi atrakcjami zawodów byłą loteria fantowa, można było skonsumować kiełbaskę oraz napić się wody i ciepłej herbaty. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom a zwycięscy oprócz imiennych dyplomów również piękne medale. Opiekunami podczas zawodów były p. Urszula Kupczyk i p. Katarzyna Motyl.

Opracowała: K. Motyl

DMC Firewall is a Joomla Security extension!