Kształtowanie postaw proeuropejskich, poznawanie kultury, tradycji, obyczajów państw członkowskich Unii Europejskiej  oraz uczenie tolerancji to idee, które przyświecają SP 7 - organizatorowi międzyszkolnych konkursów wiedzy o krajach Unii Europejskiej.

7 maja 2018 r. odbyła się dwunasta już edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej dla szkół podstawowych z terenu Ostrowa Wielkopolskiego pod hasłem „Może nad morze”. Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw europejskich, rozwijanie wartości demokratycznych, wychowywanie do życia w tolerancji i poszanowaniu innych kultur. Zgodnie z regulaminem konkursu nasza szkoła podjęła rywalizację w dwóch grupach wiekowych: zespoły z klas IV-VI przygotowane pod kierunkiem p. Ewy Szóstak, p. Urszuli Kupczyk oraz z  klas I-III pod kierunkiem  p. Bożeny Niklewicz. W tegorocznej  rundzie konkursowej uczniowie: Wiktoria Czerniak (VI b), Krzysztof Kulak (VI c), Maria Michałowska- Rzeźnik (IV c), Zuzanna Łukasiewicz (III f), Zuzanna Hazubska (III f) prezentowali wiedzę z zakresu  geografii, kultury i  zwyczajów państw nadmorskich Rumunii, Turcji, Chorwacji i Portugalii. Uczniowie wykonali  plakaty i foldery ujmujące wspaniałą architekturą i zabytkami wybranych państw nadmorskich, zaprezentowali oferty turystyczne oraz zabytki. Doskonaląc  umiejętności językowe zespoły przygotowały również  piosenkę w języku obcym.  Starsza grupa uczniów miała nie lada wyzwanie, w trakcie trwania konkursu musieli przygotować za pośrednictwem udostępnionego Internetu ofertę rodzinnego wyjazdu wakacyjnego dla wylosowanego państwa, by na końcu to wszystko przedstawić przed jury. „Dziewiątka” poradziła sobie fantastycznie!  Swoim zadziwiającym występem nasi uczniowie  wygrali  dla nas I miejsce w kategorii klas IV-VI oraz III miejsce w kategorii klas I-III. Udział w konkursie był dla uczniów wyzwaniem, ale i wspaniałą zabawą. W tak niebanalny sposób najlepiej poznaje się kulturę, obyczaje, historię państw zjednoczonej Europy.

Opracowała: U. Kupczyk

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!