Paweł Szaliński, uczeń klasy Vb, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Matematyka & GeoGebra MaGIK. Paweł zajął I miejsce w kategorii Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego z GeoGebrą (praca „Pole powierzchni prostopadłościanu”) oraz II miejsce w kategorii Ilustracja twierdzenia, pojęcia lub zjawiska w przyrodzie lub technice z GeoGebrą (praca Układ Słoneczny). Paweł zgłosił swoje prace do konkursu w kwietniu, a wiadomość, że został laureatem – jeszcze bez podania miejsca – dotarła pod koniec ubiegłego roku szkolnego. GeoGebra to ogólnodostępne oprogramowanie do uczenia matematyki na wszystkich poziomach edukacji. Pozwala na innowacyjny sposób przekazywania treści oraz wprowadzanie nietypowych rozwiązań metodycznych.

     Dyplomy oraz nagrody nasz uczeń odebrał podczas uroczystej gali w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Warszawie z rąk pani dr Katarzyny Winkowskiej – Nowak. Paweł miał również możliwość zaprezentowania swoich prac oraz opowiedzenia o ich wykonaniu i inspiracjach. Był najmłodszym laureatem prezentującym swoje projekty, ale poradził sobie bardzo dobrze. Następnie wziął udział w bardzo interesujących warsztatach psychologicznych. Pobyt w Warszawie zakończył udział w The Mr G Science Show, czyli pokazie pana Glenna Govertsena – amerykańskiego nauczyciela, który w efektowny sposób, za pomocą laserów, światłowodów, dymu i przedmiotów codziennego użytku, przybliża młodym ludziom zagadnienia fizyki.

     Cieszymy się z osiągnięć Pawła i gratulujemy sukcesu!

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!