„Kto lekceważy osiągnięcia matematyki przynosi szkodę całej nauce,
ponieważ ten kto nie zna matematyki,
nie może poznać innych nauk ścisłych i nie może poznać świata”
Roger Bacon

23 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Magia Liczb” zaadresowany do uczniów klas I – III z ostrowskich podstawówek. Konkurs ten wpisał się już na stałe do kalendarza imprez  szkoły.  W tym roku w rywalizacji matematycznej wzięły udział: SP 1, SP 2, SP 4, SP 5, SP 6, SP 7, SPSO „Edukator”, SP 11, SP 13, SP 14, PSPSS, SP Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej i SP 9. Zadaniem każdego uczestnika było rozwiązanie testu w ciągu 45 minut. Dzieci  na poziomach klas zmierzyły się z zadaniami, przy których należało wykazać się wzorową sprawnością w liczeniu, logicznym myśleniem i rozwiązywaniem zadań o wysokim stopniu trudności.  

Komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła laureatów w każdej kategorii wiekowej:

Klasy I

I miejsce Szymon Trześniewski (SP 7)

II miejsce Kinga Sorbjan ( SP 7)

III miejsce Piotr Kulak (SP 9)

Klasy II

I miejsce Mateusz Nowacki (SP 5), Michał Matschi (SP 5), Piotr Pacyna (PSPSS)

II miejsce Nikola Szargan (SP 1)

III miejsce Jakub Zdeb (SP 6)

Klasy III

I miejsce Lena Lewicka (SPSO „Edukator”)

II miejsce Krzysztof Kubera Szymanowski (SP 9), Iga Jasik (SP 6)

III miejsce Lena Dusza (SP 5)  

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, a laureaci nagrody książkowe, które wręczyła  pani Jolanta Maćkowiak - Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, pani Ewa Kargol – Stybaniewicz – Wizytator Kuratorium Oświaty i pani Justyna Uciechowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9. Patronat nad konkursem objęła pani Beata Klimek – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Wszystkim gratulujemy!!!

Opracowały: B. Szpera B. Niklewicz

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!