11 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu odbył się I Przegląd Teatrzyków Szkolnych ”Play in English”. W przeglądzie mogły wziąć udział grupy teatralne ze szkół podstawowych prezentujące sztuki w języku angielskim. Reprezentantami naszej szkoły byli czwartoklasiści – uczestnicy koła języka angielskiego w składzie: Artur Pastuszak IVb, Adam Kryjom IVb, Filip Pietrzak IVb, Adam Pastuszak IVb, Miłosz Skrzypczak IVb, Wiktoria Banasiak IVb, Zuzanna Duczmańska IVb, Zuzanna Basińska IVd, Sebastian Marciniak IVg, oraz Miłosz Kryś IVf. Opiekunkami młodych aktorów były anglistki: Justyna Perz i Joanna Rossowska.

Aktorzy z SP9 opowiedzieli historię biednych koziołków, którym zabrakło trawy, a na drodze do świeżego pastwiska stanął potworny troll. W poniedziałek uczniowie wzięli udział w uroczystym podsumowaniu przeglądu. Organizatorem konkursu był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu oraz SP z Moskurni. Wszyscy uczestnicy przeglądu zostali wyróżnieni przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego nagrodami książkowymi. Dodatkowo koziołki z „dziewiątki” zostały uhonorowane zajęciem II miejsca w przeglądzie, otrzymując z rąk jury dyplomy oraz pakiety nagród ufundowane przez British Council i Wydawnictwo OXFORD.

Wierzymy, że udział w przeglądzie oraz całoroczne przygotowania i próby dostarczyły aktorom niesamowitych wrażeń, nauczyły radzenia sobie z tremą, jak również zachęciły do podejmowania kolejnych językowych wyzwań.

      Opracowały: J. Perz, J. Rossowska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!