Paweł Szaliński, uczeń klasy VIb Szkoły Podstawowej nr 9 otrzymał zaproszenie do Warszawy na rozstrzygnięcie III Ogólnopolskiego Konkursu Matematyka & GeoGebra MaGIK, jako jego laureat. MaGIK to konkurs na najciekawszy aplet z wykorzystaniem bezpłatnego oprogramowania GeoGebra, a jego organizatorem jest Fundacja Akademickie Centrum Edukacyjno-Społeczne AKCES. Uroczysty finał konkursu odbył się w polskiej siedzibie Microsoftu w Warszawie.

Paweł zajął I miejsce w kategorii „Ilustracja twierdzenia, pojęcia lub zjawiska w przyrodzie z GeoGebrą” na poziomie szkół podstawowych kl. IV – VI. Wykonana przez niego aplikacja ilustrowała współrzędne  geograficzne na kuli ziemskiej. Paweł został również nagrodzony III miejscem w kategorii „Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego”. Jego praca dotyczyła uzasadnienia wzorów na pola wybranych wielokątów.

Po wręczeniu dyplomów, przez m.in. dr Katarzynę Winkowską-Nowak – pracownika naukowego Uniwersytetu SWPS i prezesa Warszawskiego Centrum GeoGebry, laureaci mieli możliwość wygłoszenia krótkich prelekcji na temat wykonanych prac.

Zwycięskie prace konkursowe można obejrzeć TUTAJ.

Opracowała: D. Szalińska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!