Opanowanie zasad ortografii jest integralną częścią procesu kształtowania poprawnego pisania w języku polskim. Uczniowie dochodzą do tej umiejętności z trudem i różnymi drogami w ciągu edukacji szkolnej. Dlatego jest nam niezmiernie  miło, że możemy poszczycić się laureatem tegorocznej XX edycji konkursu ortograficznego „Mistrz ortografii”.  Jest nim Jakub Ball - uczeń  klasy 3b.     

Podsumowanie konkursu „Mistrz Ortografii” odbyło się w Forum Synagoga w obecności zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli. Uroczystość uświetnił swoją obecnością, jak co roku, pan profesor Andrzej Markowski, znany i ceniony językoznawca i leksykograf, autor wielu dyktand w ogólnopolskim konkursie „Dyktand” i w licznych konkursach regionalnych. Uczeń naszej szkoły utwierdził nas w przekonaniu, że nie taki diabeł straszny, i że z ortografią da się żyć. 

Laureatowi serdecznie gratulujemy!

                                                                                              Opracowała: B. Czekalska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd