VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Marii Konopnickiej – rozstrzygnięty. W piątek 25 maja br. w Szkole Podstawowej nr 10 w Kaliszu podczas Święta Szkoły podsumowano VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Marii Konopnickiej. Jego celem była popularyzacja twórczości poetki. Spośród nadesłanych na konkurs 374 prac z klas I – III i 287 prac z klas IV – VI z 49 placówek z całej Polski, jury konkursowe doceniło również prace plastyczne uczniów naszej szkoły. Prace oceniała komisja w składzie: pan Maciej Guźniczak – doktor habilitowany sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu, pan Wiktor Jędrzejak – artysta malarz, pan Janusz Lewandowski – artysta malarz, pan Jerzy Wypych – doktor inżynier architekt, adiunkt Uniwersytetu im. A. Mickiewicza Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu.

Komisja brała pod uwagę następujące kryteria: samodzielność, inwencję twórczą, śmiałość i odwagę w doborze narzędzia, umiejętność posługiwania się nim, a także zgodność pracy z tematem konkursu i szczerość wypowiedzi. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką pracy inspirowanej utworami M. Konopnickiej. Jak co roku konkurencja była ogromna, dlatego tym bardziej cieszymy się, że  w gronie laureatów znaleźli się uczniowie SP 9. Dyplomy honorowe otrzymali: Jakub Kaniewski oraz Małgorzata Kurczaba z kl. II b, opiekun Donata Wieczorek oraz Miłosz Kryś z klasy IV f, Nela Banasiak i Wiktoria Sitnik z klasy IV e, opiekun Magdalena Przegoń. Nagrodę zaś otrzymał Adam Pastuszak z klasy IV b, opiekun Magdalena Przegoń. Wspomnieć należy, że sukces Adama jest tym większy, iż został nagrodzony jako jeden z pięciu uczestników z całej Polski w grupie wiekowej IV – VI! Wszystkim naszym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej "przygody ze sztuką".

Opracowała: M. Przegoń

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd