Patataj, patataj,
     Pojedziemy w cudny kraj!
Tam, gdzie Wisła modra płynie,
    Szumią zboża na równinie.

„Piękno kraju ojczystego w utworach Marii Konopnickiej” to tytuł XVI Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego, jak zawsze o tej porze, w Szkole Podstawowej nr 1.  W tym roku, w związku z obchodami 100–lecia odzyskania niepodległości, konkurs miał na celu ukazanie naturalnego piękna naszego kraju i rozbudzanie miłości do Ojczyzny.

Licznie zgromadzonych uczniów i ich opiekunów powitała wiceprezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Ewa Matecka życząc dobrej zabawy i sukcesów w tworzeniu swoich dzieł.

Reprezentacje naszej szkoły wykonały bardzo piękne, oryginalne i barwne prace. Klasy pierwsze reprezentowali: Nina Półtorak, Gabriela Dębicka i Maja Matysiak, klasy drugie: Iga Chałupniczak, Marcel Mrowiński i Marcel Tomalak.

Wielką  niespodziankę sprawili nam drugoklasiści, którzy zdobyli drugie miejsce na swoim poziomie, wśród wielu ostrowskich szkół. Zwycięzcy otrzymali książki Marii Konopnickiej, a wszyscy - pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy młodym artystom i namawiamy do rozwijania swoich talentów.

Opracowała: M. Łuczak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!