9 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbył się drugi Noworoczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 9. W zawodach uczestniczyło siedem drużyn z ostrowskich szkół podstawowych. Turniej otworzyła wicedyrektor szkoły pani Iwona Wojciechowska. Sportowe zmagania zostały przeprowadzone systemem gry z podziałem na dwie grupy trzy i czterozespołowe. Dzięki temu drużyny rozegrały maksymalną ilość meczy. Po rozgrywkach grupowych młodzi piłkarze grali o miejsca, a najlepsza czwórka rozegrała dwa małe półfinały. Dzięki temu wyłoniono ścisłych finalistów czyli piłkarzy SP 6 i SP 9. Tak, jak w roku poprzednim, lepsi okazali się piłkarze dziewiątki, wygrywając cały turniej. Młodsi koledzy z drugiego zespołu zajęli siódme miejsce. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Maksymilian Dziuba. Turniej podsumowała wicedyrektor szkoły pani Iwona Wojciechowska wręczając nagrody, dyplomy, puchary.