W środę ostrowska Alma Mater gościła entuzjastów rodzimej literatury, rozmiłowanych w twórczości hrabiego Aleksandra Fredry. I LO pełniło tego dnia rolę gospodarza uczestników – laureatów etapu pisemnego i ustnego V Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół podstawowych.

Uroczystość rozpoczęła się krótkimi wystąpieniami organizatorki zmagań  i dyrektor SP7 -pani Urszuli Twardowskiej oraz autorki testu konkursowego – pani dr Olgi Janickiej, która zachęciła zebranych do wysłuchania recitalu w wykonaniu licealistki Joanny Skoczylas. Następnie nastąpił najważniejszy moment środowego spotkania, czyli wręczenie dyplomów i nagród książkowych laureatom tegorocznego konkursu. W zaszczytnym gronie piętnaściorga znawców „Zemsty” i bajek Fredry znalazły się dwie uczennice SP9: Wiktoria Czerniak i Julia Maleszka z klasy VII b. Warto podkreślić, iż komisja uhonorowała wypowiedź ustną Wiktorii i przyznała jej wyróżnienie. Oprócz laureatek do konkursu sumiennie przygotowywało się jeszcze troje siódmoklasistów: Inga Kłopocka, Weronika Ląg  oraz Krzysztof Kulak, którzy poświęcili czas wolny w trakcie ferii zimowych i wzięli udział w warsztatach literackich przeprowadzonych przez nauczycieli języka polskiego: panie Sylwię Napieralską i Izabelę Trelkę.

Honorowy patronat nad polonistycznym wyzwaniem objęła Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego – pani Beata Klimek. Osiągnięcia dziewcząt dowodzą, że warto rozwijać humanistyczne pasje i czerpać radość z obcowania z piękną polszczyzną.

Opracowała: I. Trelka

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!