11 maja 2019 r. odbył się konkurs chórów regionu Wielkopolska Wschodnia projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska. Chór „Śpiewająca Dziewiątka” ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wlkp. pod dyrekcją Moniki Walczak,  po 7 - miesięcznej pracy wyśpiewał brązowe pasmo. Temat tegorocznej edycji to: „Wokół Stanisława Moniuszki”. Chór wykonał 4 utwory: „Co to za kwiatek” Stanisława Moniuszki, „A ja patrze, a ja słucham”, „Hej, hej Dębina” oraz „Idzie niebo”. Do ostatnich dwóch utworów muzykę napisała Monika Walczak. Jurorzy w składzie: prof. Jolanta Szybalska – Matczak, prof. Agnieszka Sobczak, mgr Ewa Rocławska przyznali chórowi Brązowe Pasmo. Chórzyści znakomicie poradzili sobie z utworami do których akompaniował Marcel Kraszkiewicz.

                                                                                                                Opracowała: Monika Walczak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!