Konkurs Matematyczny Kangur od wielu lat cieszy się dużą popularnością w Szkole Podstawowej nr 9. Co roku wielu uczniów od II do VII klasy bierze udział w tym Międzynarodowym Konkursie Matematycznym. Wywodzi się on z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i od razu zyskał  dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala się  szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

Uczniowie rozwiązują testy podzielone na poszczególne kategorie wiekowe. Zadania, które mają do rozwiązania opierają się głównie na logice i wymagają wybitnych umiejętności matematycznych.  Każdego roku Szkoła Podstawowa nr 9 może poszczycić się wieloma sukcesami, bowiem nasi uczniowie zdobywają wyróżnienia i nagrody.

W tym roku szkolnym uczeń klasy IV c Radosław Wojdal osiągnął najwyższy wynik zdobywając tytuł LAUREATA! W dniu 22 maja br. odebrał nagrodę za tak zaszczytne osiągnięcie. Wraz z Rodzicami uczestniczył w uroczystości podsumowania Konkursu w Rokietnicy.

Radkowi oraz jego Rodzicom serdecznie gratulujemy!

Opracowała: K. Wojtysiak

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!