W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu 03 września  br. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie ekologicznym dla uczniów klas IV-VI  szkół podstawowych promującego Odnawialne Źródła Energii pn. „Cztery pory roku z OZE”.  Konkurs zorganizowany został przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego w ramach Wielkopolskich Dni Energii 2019. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu w dowolnej technice plastycznej i nawiązującego ściśle  do tematyki konkursu czyli promocji odnawialnych źródeł energii. Uczennica Marta Mrowińska z klasy VI b  została laureatką konkursu, zajmując I miejsce i wygrywając nagrodę rzeczową dla siebie, a dla szkoły nagrodę pieniężną w kwocie 1500 zł. Konkurs  miał  na celu edukację i podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych. Samorząd Województwa Wielkopolskiego od lat zajmuje się najbardziej aktualnymi tematami w dziedzinie zrównoważonego wykorzystania energii realizując przedsięwzięcia w ramach, których organizowane są  m.in. konkursy plastyczne. Propagując w ten sposób  proekologiczne zachowania podkreśla jak istotne jest ochrona wspólnego dobra jakim jest środowisko naturalne. Serdecznie gratulujemy  zwycięstwa naszej uczennicy  i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów organizowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Opracowała: Monika Migaj 

 

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd