Dwie drużyny (w składzie: Maksymilian Sikora i Mateusz Trzmiel oraz Kacper Przybyłek i Piotr Kryjom) miały okazję zmierzyć się w III Międzyszkolnym Konkursie Kodowania w Scratch, który odbył się w piątek, w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim.

Konkurs podzielony został na dwie części. Pierwsza z nich polegała na tzw. debugowaniu (uczestnicy musieli odnaleźć błędy w szesnastu zadaniach i naprawić programy), w drugiej musieli napisać program z wykorzystaniem wylosowanych bloczków. Maksymilian i Mateusz okazali się najepszymi programistami wśród kilkunastu grup, ich praca została doceniona przez trzyosobowe jury, które doceniło walory estetyczne, merytoryczne i edukacyjne napisanego przez chłopców programu. Otrzymali oni nagrody i gratulacje z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta, pana Sebastiana Górskiego.

Warto zaznaczyć, że to już drugie z kolei zwycięstwo uczniów klasy 7b w tych zawodach.

Opracowała: K. Śliwińska

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!